Europos parlamento informacijos biuras Lietuvoje įgyvendina programą „Mokyklos-Europos Parlemento Ambasadorės“ (MEPA). Šios programos tikslas – skatinti aktyvų jaunimo domėjimąsi ES sprendimais ir aktualijomis.

Trisdešimt keturi Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokiniai bei šeši mokytojai prisijungė prie šio projekto veiklos nuo 2017 m. spalio 20 dienos. Pasiskirstę grupėmis, mokiniai pirmiausiai suplanavo savo veiklas, pasiskirstė darbus ir aktyviai pradėjo rinkti medžiagą bei realizuoti savo idėjas, nes geriausiai projekto metu pasirodžiusios mokyklos turės galimybę dalyvauti specialiuose MEPA renginiuose Strasbūre.

Kovo 16 dieną visi MEPA projekto dalyviai vyko į Europos informacijos biurą Seime. Po ekskursijos po Seimą mums buvo pravesta pamoka apie ES. Žinių įtvirtinimui ir apibendrinimui buvo organizuota viktorina „Ką žinai apie ES“. Už puikias žinias buvome apdovanoti gausybe prizų. Po to susitikome su Europos parlamento nariu Petru Auštrevičiumi, kuris papasakojo mums apie „Brexit“ derybas, apie ES ilgalaikį biudžetą, taip pat aptarėme ir jaunimo problemas. Mokiniai aktyviai įsitraukė į diskusiją apie šių dienų aktualijas, daug klausė, išsakė savo nuomonę.

Gimnazistai papasakojo gerbiamam Petrui Auštrevičiui apie „Versmėje“ vykdomą MEPA projektą, apie jau nuveiktus darbus.

Susitikimo pabaigoje apsikeitėme atminimo dovanėlėmis ir palinkėjimais.

Štai keletas įspūdžių po susitikimo:

„Labai įdomi patirtis buvo susitikti ir užduoti klausimus Europos Parlamento nariui P. Auštrevičiui, kuris mums atstovauja Europos politikoje. Jis atsakė į klausimus apie naujai priimtus ES aktus bei politines veiklas“.

(Karolis Živulskas, 3e kl.)

„Man labai patiko apsilankymas Seime, niekada jame nebuvau, todėl viskas buvo nauja ir įdomu. Susitikimas su P. Auštrevičiumi taip pat buvo labai įdomus ir naudingas. Sužinojau daug naujų dalykų apie jo darbą, parlamentaras nuoširdžiai atsakė į mūsų klausimus“.

(Lineta Kuzmenkovaitė, 2d kl.)

„Visada yra įdomu susitikti, pasikalbėti, pabendrauti su įdomiu žmogumi. Susitikimas su europarlamentaru davė žinių, t. y. sužinojau naujų dalykų. P. Auštrevičiaus pasakojimai apie politiką mane paskatino ja labiau domėtis. Aš net pagalvojau apie idėją tapti politike. Mane žavi žmonės, kurie nebijo ką nors keisti ir stengiasi tai padaryti. Toks ir buvo žmogus, su kuriuo mes susipažinime“.

(Elzbieta Juknevičiūtė, 2d kl.)

 

Projekto dalyvė mok. A. Griščenkienė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise