MEPA startuoja

2016 metais Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje pradėjo įgyvendinti programą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės” (sutrumpintai MEPA), kurios tikslas – skatinti aktyvų jaunimo domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje.

Programoje „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Europos Parlamento ambasadorių vardas bus suteiktas programoje sėkmingai dalyvaujančioms mokykloms. Išrinkti aktyviausių mokyklų mokiniai bus pakviesti apsilankyti Europos Parlamente Strasbūre, o mokyklos mokytojai bus kviečiami į mokomuosius seminarus Briuselyje arba Strasbūre.

2016-2017 mokslo metais 59 gimnazijos ir mokyklos dalyvavo projekte "Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės". 57 projekto dalyvės, įgyvendinusios projekto reikalavimus, tapo mokyklomis, EP mokyklų ambasadorių tinklo narėmis. Vienuolikos gimnazijų moksleiviai dalyvavo projektui skirtose Euroscola renginiuose Strasbūre 2017 metų rudenį, aštuoni mokytojai buvo pakviesti į seminarus Briuselyje.

2017-2018 mokslo metais prie MEPA projekto prisijungė dar 90 gimnazijų ir profesinio ugdymo įstaigų. Tarp naujų narių ir mūsų gimnazija, 34 mokiniai, jaunieji ambasadoriai ir 7 mokytojai, vyresnieji ambasadoriai (Teresa Einorienė, Aurelija Griščenkienė, Egidijus Kontrimas, Diana Niparavičienė, Aldona Stančikaitė ir Daina Valančienė).

Norėdami atitikti projekto reikalavimus ir tapti "Mokykla - Europos Parlamento ambasadore", jau žengėme pirmuosius žingsnius. Gimnazijos direktoriaus iniciatyva įsteigtas ES informacijos centriukas prie bibliotekos. 28 lentynose galėsite rasti pagrindinę informaciją apie kiekvieną ES valstybę ir jos simbolį. Pravestos pirmosios integruotos pamokos apie ES, renkama euro kolekcija.

Laukia ir renginiai. Kovo 16 dieną MEPA nariai vyks į Lietuvos Respublikos Parlamentą. Programoje-ekskursija po Seimą, įvadinė paskaita apie ES Europos informacijos biure ir susitikimas su Europarlamentaru Petru Auštrevičiumi.

Daina Valančienė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise