Kategorija: Svajotojai be sienų

Elektrėnų „ Versmės“ gimnazijoje vėl naujas tarptautinis Erasmus+ projektas! „ Svajotojai be sienų“ – projektas, gvildensiantis migrantų temą.

Lapkričio 3-9 d. Turkijoje Stambule vyko pirmoji projekto mokytojų ir direktorių darbo sesija. „Versmės“ gimnazijai atstovavo projekto koordinatorė Rita Grigonienė, narė Ilona Švenčionytė ir vyresnioji buhalterė Nijolė Timofejevienė. Taip pat atvyko delegacijos iš Prancūzijos, Italijos, Graikijos .

tur1
Kadir Pakirdas su Turkijos ir Lietuvos komandomis

Visą savaitę virė darbas, kiekviena diena buvo turininga, kupina įspūdžių. Vizito pradžioje projekto delegacijos susipažino su Stambulo miesto istoriniu paveldu, gėrėjosi miesto panorama iš gynybinio bokšto.

Tarptautinio projekto delegacijas priėmė Stambulo Büyüksehir Sehit Serife Baci Cok Programli Anadolu Lisesi mokyklos direktorius Kadir Pakirdas. Jis visus pasveikino ir palinkėjo gražaus ir sėkmingo darbo.

Darbo sesijos metu projekto koordinatorius Vincent Samuel pristatė projekto idėjos aktualumą, tikslus. Prasidėjus naujai migracijos bangai, kyla iššūkiai, kaip spręsti migrantų integracijos į naują visuomenę problemas. Per susitikimą užvirė diskusija šia tema. Kiekviena komanda supažindino visus su migrantų situacija savo šalyje, mokykloje.

Susitikimo metu dalyviai taip pat pristatė savo šalį, mokyklą, pasikeitė reprezentacinėmis dovanėlėmis, aptarė komunikacijos priemones, dalyvavo paskaitoje apie mokinių motyvaciją ir savęs atradimo kelius. Projekto nariai svarstė veiklos rezultatus, patikslino mobilumų kalendorių, pasidalijo darbo sritimis.

„ Versmės“ gimnazijos komanda atsakinga už naujienlaiškių leidimą.

Džiugu, kad daugelis projekto narių pagilino anglų kalbos žinias, bendravo ir bendradarbiavo, svarstė, kaip naujai kilusias idėjas panaudos bendro produkto kūrimui.

Savaitė, kupina gerų emocijų, prabėgo akimirksniu. Ačiū Stambulo mokyklos komandai už svetingą priėmimą ir puikų darbo sesijos organizavimą.

„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.“

                                                                                     Projekto koordinatorė Rita Grigonienė