Gegužės mėnesio viduryje Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokytojos Rita Grigonienė, Birutė Morkūnienė  ir aštuoni mokiniai lankėsi Suomijoje Alajarvi mieste. Ten vyko tarptautinio Erasmus+ projekto I.M.A.G.I.N.E mokytojų ir mokinių darbo sesija. Dalyvavo ir komanda iš Italijos Monselice miesto. Vizito tikslas – susipažinti su Alajarvi miestu, jų bendruomene, tradicijomis, švietimo sistema. Pažintis su miestu vyko naudojantis suomių mokinių –projekto dalyvių- sukurtomis aplikacijomis. Tik atsakius į pateiktus klausimus, buvo galima iš vieno objekto nukeliauti į kitą. Eidami Alajarvi gatvelėmis, jį pažinome ir sužinojome daug įvairių istorijų.

Mokiniai gyveno šeimose, pažino jų buitį, ramų gyvenimo būdą. Visą savaitę darbo dienomis turėjome galimybę lankytis pamokose. Susipažinome su Alajarvi mokyklos šveitimo sistema, ugdymo metodais ir priemonėmis, įgijome patirties.

Darbo valandas keitė pažintinė, kultūrinė veikla. Svetingų suomių dėka aplankėme muziejus, gėrėjomės dailininkų kūriniais paveikslų galerijoje. Mokyklos dailės mokytoja suorganizavo ir pravedė mokiniams edukacinį užsiėmimą. Ji mokė piešti, naudojant specifinę techniką. Vėliau mokykloje suruošė piešinių parodą.

Aplankėme ir vakarų Suomijoje prie Baltijos jūros įsikūrusį Vaasos miestą. Tai svarbus uostas, transportuojantis medieną ir kitas žaliavas. Visi dalyvavome žygyje ir kopėme į aukščiausią kalną, esantį toje vietovėje. Ten mus pasitiko daugelio suomių kūrinių personažas –trolis. Vaišinomės arbata, saldėsiais ir grožėjomės nuostabia Suomijos gamta.

Daug emocijų ir šiltų įspūdžių paliko popietė prie ežero. Čia kiekvienas savo jėgą ir vikrumą galėjo parodyti sportinėse varžybose, vėliau lepinomės tikroje suomiškoje pirtyje, maudėmės ežere, nors tai atrodė neįmanomas dalykas. Vakarop visi susirinkome  prie laužo, kepėme dešreles, skambėjo dainos suomių, italų, lietuvių kalbomis. Visi klegėjo, bendravo kaip viena darni, draugiška šeima.

Savaitė prabėgo akimirksniu. Paskutinį vakarą susirinkome mokykloje. Dalyvavo ir mokinius priėmusių šeimų tėvai. Vakaro tema- aštuoniasdešimtieji. Taigi, kas dar savo spintose ar palėpėse surado rūbų, atitinkančių tą laikmetį, pasipuošė ir visiems priminė tų laikų madą. Visi bendravome, dalijomės įspūdžiais, mokiniai džiaugėsi šokių vakaru ir naujais draugais. Deja, kitą dieną mūsų laukė atsisveikinimas ir kelionė į namus. Bet projektas tęsiasi ir dar visus metus turėsime galimybę vykdyti bendrą veiklą ir susitikti kituose projekto renginiuose.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal Erasmus+ KA2 Programą. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos pateikimą ir naudojimą.

Projekto narė mokytoja Birutė Morkūnienė