Kategorija: DIALLS

Pirmųjų klasių  mokiniai dalyvavo dar dviejose kultūrinio raštingumo pamokose. Pamokas vedė lietuvių kalbos mokytojos Augutė Liutkevičienė ir Elvyra Kasperavičienė.  Projekto koordinatorė  anglų kalbos mokytoja Daina Valančienė.

 

Antroje pamokoje mokiniai susipažino  su betekste paveikslėlių knyga „Kapitalas“ (Capital) (autorius ir iliustratorius Afonso Cruz, išleista 2014m. Portugalijoje). Stilizuotoje, abstrakčioje bežodinėje knygelėje pasinaudojant kiaulės taupyklės simboliu nagrinėjamos kapitalizmo temos. Atrodo, nekaltas daiktas – kiaulė taupyklė – atsiranda prie miegančio vaiko lovos, tačiau kiekviename epizode kiaulė taupyklė virsta nelygybės ir godumo simboliu. Vėliau vyras laiko kiaulę taupyklę vestuvių ceremonijos metu; kiaulė taupyklė griaužia kostiumuoto bankininko koją ; kiaulė taupyklė auga ir auga, prarydama pačius bankininkus. Knygos pabaigoje kiaulė taupyklė yra vaizduojama kaip saulės orbitoje atsiradusi planeta.

Mokiniai iškart susimąstė, kad pačioje Žemėje  viską valdo  vartotojiškumas ir turto pertekliaus kūrimas. Gimnazistai teigė, kad pamokos tema įdomi ir aktuali šiuolaikiniam jaunimui.  Po pamokos mokiniai išsakė savo įspūdžius.

„Pamoka buvo įdomi, labai patiko. Supratau daug dalykų apie pinigus, pamačiau kitą požiūrį į tai.“ (Motiejus M.)

„Pamoka man suteikė žinių, kad pinigai gali pražudyti ir jie nėra pats svarbiausias dalykas mūsų gyvenime.“ (Daivita L.)

„Labai patiko pamoka ir jos pristatymo būdas. Dar sykį įsitikinom, kad pinigai nėra pats svarbiausias dalykas ir tai neturėtų tapti vertybe, nes tikras „turtas“ yra nemokamas. (Gabija K.)

„Ši pamoka patiko, nes supratau, kad pinigai yra tik materialūs dalykai, o svarbiausia yra turėti ryšių su žmonėmis, turėti draugų, būti mylimam.“ (Gustas K.)

Trečioji pamoka vadinosi „Ekscentriškas miestas“  Pamokos dėmesio centre buvo betekstė įspūdingo grožio  paveikslėlių-karpinių knyga, kurios autorius Béatrice Coron (išleista 2014m. Prancūzijoje) Šis Béatrice Coron kūrinys –tai daugiau patirtis nei paveikslėlių knyga. Atskleidus  leporello formos knygą,  pasirodo nuostabi miesto scena. Mokiniai tyrinėjo skirtingus miesto gyvenimo ir šventės vaizdus. Mokiniai diskutavo apie tai, kuo skiriasi žmonės, kaip gyvena skirtingų kultūrų atstovai. Ši pamoka buvo įrašinėjama, visos 6 grupės turėjo po vieną mikrofoną, tad mokiniai jautėsi šiek tiek nedrąsiai.

Aptarę knygą, mokiniai grupėse kūrė mažas lankstomas knygeles, kuriose pavaizdavo savo gyvenimo kasdienybę.

Mokytojos Kasperavičienės mokiniai šitaip pakomentavo pamoką „Ekscentriškas miestas“:

„Man labai patiko paskutinė pamoka, nes sužinojau kuo kiekvienas žmogus yra skirtingas, gebėjau gerai dirbti savo grupėje, išgirdau daug įdomių minčių ir nuomonių“.

„Labai įdomi pamoka. Sužinojau, kad visi žmonės yra kur kas labiau skirtingi nei galvojau anksčiau. Tik visi nedrąsiai jautėsi dėl mikrofonų“.

„Man pamoka labai patiko. Sužinojome, kad visi yra skirtingi. Išdėstėme mintis, išklausėme kitų nuomones. Iš pradžių buvo nedrąsu dėl to, kad buvome įrašinėjami, bet paskui pripratome. Buvo labai įdomi tema, todėl labai patiko“.

„Aš supratau, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas, ir visi mes esame savaip įdomūs“.

„Kartu su klasės draugais diskutavome, buvo įdomu išgirsti kiekvieno klasioko nuomonę. Nors buvo kiek nedrąsu, pamoka patiko ir paliko įdomių minčių“.

Paruošė Augutė Liutkevičienė