atgal

Interviu su socialine pedagoge Violeta Žigutiene

Gintarė Puišaitė, Jogilė Gužytė, Tomas Subata ir Lukas Marcinkevičius: Papasakokite, kas yra socialinis pedagogas. Kokiomis veiklomis užsiima šios profesijos atstovai mūsų gimnazijoje?
Socialinė pedagogė Violeta Žigutienė: Aš analizuoju mūsų gimnazijoje iškylančias socialines problemas: rūpinuosi, kad būtų labai geras lankomumas ir pažangumas, sprendžiu visas socialines problemas, siekiu, kad mums – mokiniams, mokytojams – gimnazijoje būtų gera.
G.P., J.G., T.S., L.M.: Įvardinkite didžiausią gimnazistų bėdą. Su kuo jau nebegalima taikstytis?Ar yra būdų išspręsti tokias problemas?
V.Ž.: Didžiausia problema, mano manymu, šiandien yra lankomumas. Mokiniai praleidžia labai daug pamokų be pateisinamų priežasčių. Yra keletas mokinių, kurie tiesiog neina į mokyklą. Čia ir prireikia socialinių pedagogų. Pirmiausia klasės auklėtojas informuoja socialinius pedagogus apie iškilusią problemą, tada socialiniai pedagogai aiškinasi su mokiniais, su jų tėvais problemos priežastis. Į šią veiklą pasitelkiama ir policija, ir psichologai, ir Vaiko gerovės komisija.
G.P., J.G., T.S., L.M.: Suprantame, kad Jūsų darbas sunkus, atsakingas ir ne visada rezultatyvus. Ko Jums palinkėti, kad jaustumėtės laiminga darbe? Kaip Jūs įsivaizduojate tobulą socialinio pedagogo darbą?
V.Ž.: Galite man palinkėti, kad vaikai lankytų pamokas ir kad nevėluotų į jas. Tuomet socialinio pedagogo darbas būtų nuostabus!
G.P., J.G., T.S., L.M.: Ačiū už pokalbį. Pasižadame, kad mes visada eisime į mokyklą. Juk daugiau mokinių mokykloje – mažiau problemų socialiniams pedagogams. Tikimės, kad kitas pokalbis bus linksmesnis.

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise