atgal

Interviu su direktoriaus pavaduotoja ugdymui D. Levickaite

Evelina Buinovskaja, Diana Navašinskaitė, Dominyka Vidrevičiūtė, Edgaras Dubosas: Papasakokite, koks direktoriaus pavaduotojos ugdymui darbas? Kokia jūsų veikla gimnazijoje?
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Levickaitė: Darbas prasideda anksti ryte. Jūs, atėję į mokyklą, matote lentoje surašytus pavadavimus: aš parašau, kokio mokytojo nebus ir kuris mokytojas pavaduos jo pamokas. O didžiausias mano darbas prasideda birželio mėnesį, kai iš „Ąžuolyno” mokyklos ateina pirmokai. Visi dokumentai, visi prašymai „suplaukia” pas mane, aš komplektuoju klases, darau diferencijuotų grupių sąrašus, surašau jūsų visų rezultatus, suformuoju klases ir šitaip pradedame rugsėjo 1 dieną. Aš atsakinga ir už brandos egzaminus. Kai jūs būsite ketvirtoje klasėje, turėsite daug klausimų: kaip egzaminus pasirinkti, kada juos laikyti, kada ateiti, kada išeiti, ką rašyti, ko nerašyti, ko klausyti, ko neklausyti. Tai yra mano darbas, aš privalau informuoti. Dirbu aš ir liepos mėnesį, daug dirbu. Kai visi guli pležuose ir maudosi, aš prakaituoju mokykloje, nes spausdinu atestatus, kurie įteikiami mokiniams liepos mėnesio viduryje. Šie darbai apipinti ir kitais darbais darbeliais: pamokos, jų stebėjimas, pokalbiai su mokytojais, su mokiniais, dokumentai, raštai ir kt.
E.B., D.N., D.V., E.B.: Ar jūsų darbas yra įdomus? Kodėl?
D.L.: Iš tikrųjų darbas įdomus. Dabar, pavyzdžiui, skaičiuoju mokytojų atlyginimus. Aš darau tai, ko nedaro mokytojai (juokiasi).
E.B., D.N., D.V., E.B.: Sakykite, o kas jūsų darbe sunkiausia?
D.L.: Sunkiausia yra pasakyti žmogui, kad jis yra neteisus, nes kekvienas žmogus turi savo tiesą. Sunku įrodyti mokiniui, kad jis blogai elgiasi, nes jam atrodo kitaip. Sudėtinga įrodyti ir mokytojui, kad reikia keistis. Galbut ir aš ne viską žinau, o viską gerai žinoti ir mokėti yra pakankamai sunku.
E.B., D.N., D.V., E.B.: Turbūt darbe patiriate ir džiaugsmo?
D.L.: Didžiausią džiaugsmą patiriu turbūt tada, kada pamatau brandos egzaminų rezultatus, ir tie rezultatai būna geri. Iš tikrųjų labai džiaugiuosi, kai galiu padėkoti mokiniui ir mokytojui už jų bendrą darbą. Tai suteikia daug jėgų!
E.B., D.N., D.V., E.B.: Mes žinome, kad jūs esat ir matematikos mokytoja. Kuris darbas yra jums sunkesnis?
D.L.: Būti direktoriaus pavaduotoja ugdymui yra sunkiau, aš norėčiau būti tik matematikos mokytoja.
E.B., D.N., D.V., E.B.: Ką jūs galvojate apie šių metų pirmokus ir kuo jie skiriasi nuo praėjusiųjų metų pirmokų?
D.L.: Šių metų pirmokai yra geresni, išskyrus kelis asmenis, su kuriais turime bėdų nuo pat rugsėjo pradžios. Jie tikrai yra geresni! Kad visi pirmokai būtų tokie, kokie atėjo šiemet!
E.B., D.N., D.V., E.B.: Ką, Jūsų nuomone, galėtume mes, pirmokai, padaryti, kad gyvenimas gimnazijoje būtų dar geresnis?
D.L.: Jūs visi dabar turėtumėte bėgti pas kitą direktoriaus pavaduotoją ugdymui ir sakyti: „Mes labai norime dirbti mokinių savivaldoje!“