atgal

Interviu su direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūrate Levickiene

Neda Pacauskaitė ir Ramunė Kmelnickaitė: Jūs esate direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Koks tai darbas? Ar jūs ugdote ar pavaduojate?
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Levickienė: Ir pavaduoju, ir ugdau. Tie du žodžiai mano pareigų pavadinime geriausiai ir paaiškina, ką aš veikiu gimnazijoje.
N.P. ir R.K.: Prašau papasakoti konkrečiau apie savo darbą. Kuri veikla Jums įdomiausia?
J.L.: Aš – meno žmogus. Man patinka organizuoti renginius. Tad įdomiausia veikla mano darbe – renginių ir švenčių organizavimas.
N.P. ir R.K.: Įprasta, kad mokykloje mokosi vaikai. O ką gimnazijoje veikia suaugusieji? Kodėl jie daro tai, ką turi daryti vaikai?
J.L.: Mūsų gimnazijoje gali mokytis ir suaugusieji. Tai tikrai išskirtinis mokyklos bruožas, kuris įrodo, kad mūsų gimnazija atvira visiems. Juk gyvenime būna visokių situacijų: vaikai su tėvais išvyko į užsienį, kur dirbo, o mokslus apleido, arba mokiniai iš didelio noro kuo greičiau patekti į suaugusiųjų pasaulį atsisakė mokytis, nes sukūrė šeimą ir kt. Yra įvairiausių istorijų, kuriose svarbiausia, kad norint daryti karjerą, gauti įdomesnį darbą, siekti aukštojo mokslo, būtina įgyti vidurinį išsilavinimą, t.y., baigti 12 klasių. Šiandien gimnazijoje mokosi ir brandūs trisdešimtmečiai, ir keturiasdešimtmečiai, nes jaunystėje kūrė verslą, daug dirbo, o mokytis nebuvo kada. Tada, anot jų, mokslo nereikėjo, o dabar reikia. Štai kodėl suaugusieji mokosi mūsų gimnazijoje. Džiugu, kad Elektrėnuose mokytis gali ir suaugusieji.
N.P. ir R.K.: Jeigu jums reiktų įrodyti, kad „Versmė“ yra geriausia mokykla. Kokius tris dalykus įvardintumėte?
J.L.: Nuoširdūs vaikai! Labai geras kolektyvas! Geri mokytojai!
N.P. ir R.K.: O gal galite papasakoti apie svajonių mokyklą? Nupieškite mokyklos, kurioje labiausiai norėtumėte dirbti, portretą.
J.L.: Visi sąmoningi ir žino, ką daro, todėl nereikia budėtojų, prižiūrėtojų, baudėjų ar teisėjų. Kiekvienas atsakingas už save! Daug įdomios veiklos po pamokų ir mokiniai labai noriai dalyvauja. Mokykla – kūrybos ir meno oazė, kur mokiniai ir mokytojai daug kuria, visai nesirūpindami finansavimu, nes pinigų užtenka kiekvienos idėjos įgyvendinimui.
N.P. ir R.K.: Ačiū už pokalbį. Tikimės, kad kartu ne tik išsaugosim gerą mokyklą, bet sukursime ne vieną įdomų renginį, ne vieną kūrybišką erdvę.