atgal

Interviu su gimnazijos direktoriumi Egidijumi Kontrimu

Justina Stirnaitė ir Meda Aleksandravičiūtė: Papasakokite, koks yra gimnazijos direktoriaus darbas. Kokia jūsų veikla gimnazijoje?
Gimnazijos direktorius Egidijus Kontrimas: Gimnazijos direktoriaus darbas yra organizacinis, kanceliarinis, kuris, mano nuomone, svarbus. Direktoriaus darbe ypatingai vertinu bendravimą su žmonėmis.
J.S. ir M.A.: Ar jūsų darbas įdomus?
E.K.: Sakyčiau, gal labiau varginantis, nes be vargo sukurti kažką įdomaus ar gero beveik neįmanoma. O kūrybos, veiklos, rūpesčių daugybė! Ką tik aplankė mane du vaikinai, mes aptarėme labdaros koncerto idėją. Idėja yra – liko organizavimas. Taigi darbas įdomus, nes nuolat esu veikloje: gražios idėjos, daug organizacinio darbo ir puikūs rezultatai!
J.S. ir M.A.: Supratome, kad Jūsų darbas atsakingas, pakankamai sunkus. O kas Jūsų darbe sunkiausia?
E.K.: Sunkiausia, kad neturiu atsakymo į klausimus, kodėl mokiniai vėluoja ar neina į pamokas, kodėl yra mokinių, kurie nemato moksle prasmės... Ramina tai, kad daugiau tokių mokinių, kurie suvokia mokslo prasmę, kelia aukštus tikslus, turi gyvenimo kelią ir juo tikslingai eina.
J.S. ir M.A.: Turbūt darbe būna ir linksmų akimirkų. Kada ir kokioje situacijoje džiaugiatės labiausiai?
E.K.: Būna linksmų ir įdomių akimirkų, tos akimirkos ateina iš gyvenimo ir iš bendravimo su mokiniais. Būtina būti kartu! Tai yra įdomu. Aš visą laiką sakau, jog gyvenimo įdomumą ir džiaugsmą reikia mokėti atpažinti. Gyvenimas yra nuobodus tada, kai jis yra monotoniškas. Įdomumo reikia ieškoti kasdieninėse smulkmenose.
J.S. ir M.A.: Kokia jūsų nuomonė apie šiandieninį jaunimą? Kokiomis vertybėmis/antivertybėmis pasižymi Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokiniai?
E.K.: Jaunimas, koks buvo, toks ir yra. Jaunimas praktiškai nesikeičia. Keičiasi tik juos supantis pasaulis. O jaunimas kaip ir visais laikais siekia atrasti, pažinti, įveikti... Jauni žmonės nori kurti, kūrybiškai mąstyti, siekti savo gyvenimo tikslų. Dažnai susimąstau: o šiandieniam jaunuoliui mokslas dar vertybė? kaip jauni žmonės supranta atsakomybę? Labai bijau drąsiai atsakyti į šiuos klausimus.
J.S. ir M.A.: Ačiū už atsakymus. Dėkojame ir už klausimus. Tikėkimės, kad kartu rasime atsakymus.