Sakoma, kad šiandieninė mokykla turi ruošti mokinius ne egzaminui, o gyvenimui. XXXIII gimnazistų laidos šimtadienis įrodė, kad mokiniai gyvenimui pasiruošę. Jie kūrybingi, iniciatyvūs, išradingi, verslūs, komunikabilūs, atsakingi, sumanūs. Tikrai, gyvenimui pasiruošę ne tik abiturientai, bet ir trečiokai!

 

Tik, gaila, kad mokymasis gyvenimui lieka neformalioje veikloje. Artėjantys egzaminai tikrins visai ką kita – kiek knygų perskaitei, kiek citatų išmokai, kiek teorijų, formulių, datų iškalei.

                      Tradicinės šventės – puikus būdas pažinti jauną žmogų ir žavėtis juo! Šimtadienis – momentinė galimybė pabėgti nuo sunkios mokinio, ypač abituriento, ir mokytojo, ruošiančio egzaminams, dalios.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Liutkevičienė

2019 metų XXXIII laidos šimtadienio tema - „Gyvenimas Las Vegase“. Tokia tema padėjo linksmai atskleisti ketvirtokų gyvenimą. Nežinau, ar mums pavyko, čia jau turėtų pasisakyti žiūrovai. Pasiruošimas prasidėjo, galima sakyti, dar spalio mėnesį, kai sugalvojome temą. Tačiau aktyviai ruoštis pradėjome sausio pradžioje ir darbai tęsėsi iki pat šimtadienio išvakarių. Paskutinę savaitę darbavomės nuo ryto iki vidurnakčio. Žinojome, kad visiems sunku, visi pavargstame ir visiems reikia stengtis. Tad minčių apie poilsį nebuvo. Ruošimosi procesą šiek tiek komplikavo sąlygos. Viskas vyko sporto salėje, kurią pavertėme, mūsų manymu, į neprastesnę alternatyvą remontuojamai aktų salei.

Visų trečiokų vardu noriu padėkoti antrokams, be kurių viso šio renginio net nebūtų buvę. Ačiū jiems labai! Didžiausias patarimas būsimiems trečiokams - nebijoti dalintis mintimis, idėjomis ir mėgautis procesu. Jeigu patiems nepatiks tai, ką daro, tai greičiausiai nepatiks ir žiūrovams.

Įvykęs renginys - mūsų visų sunkaus darbo vaisius, tai tiesiog lyg poilsis, atgaiva po įtempto pasiruošimo.

Haroldas Norvaišas, 3b klasė

Šimtadienio organizavimas pareikalavo labai daug pastangų ir tai labai įdomi bei įvairi patirtis. Nors anksčiau teko prisidėti prie kitų renginių organizavimo, čia viskas buvo kiek kitaip, kadangi susirinkę žmonės – labai labai skirtingi, o jų nuomonės - dar įvairesnės. Tačiau buvo svarbu suprasti, kad nors ir nesame vienas kitam labai geras draugas, tačiau mus subūrė gražus tikslas, o norint jį įgyvendinti, reikia būti lankstiems, kylant nesutarimams, nepriimti visko labai asmeniškai. Taigi ieškoti kompromisų, esant tiek daug skirtingų nuomonių, buvo vienas didžiausių iššūkių.

Mano nuomone, padarėme tikrai labai gražią šventę mūsų mokyklos abiturientams. Buvo labai įdomu stebėti, kaip susirinkęs jaunimas kūrybiškai įgyvendino savo idėjas, kaip kuklesni žmonės pamažu išlaisvėjo, kaip atsiskleidė tie, iš kurių to galima buvo mažiausiai tikėtis. Labai džiaugiuosi, kad „Versmės“ gimnazija turi tokias gražias tradicijas, kurios mus visus suvienija ir įtraukia į mokyklos gyvenimą!

Veronika Pavlova, 3d klasė

Ruoštis šimtadieniui buvo tikrai nelengva užduotis. Visą pasiruošimo laiką kiekvieną iš mūsų valdė įvairios emocijos. Ruoštis buvo labai linksma, tačiau pasitaikydavo ir pykčio dėl nuovargio, kas, aišku, yra labai natūralu ir normalu.

Manau, visi sutiks su tuo, jog sunkiausia yra įsikūnyti į žmogų, kurio vaidmenį atlieki. Lengviau yra tuomet, kai tą žmogų pažįsti, nes lengviau išmokti jo manieras, kalbėseną ir kitus dalykus, kurie atspindi parodijuojamo žmogaus asmenybę. Manyčiau, jog visi trečiokai pasiruošimo šimtadieniui metu sužinojo daug naujo apie mūsų ketvirtokus. Kalbant apie patį vaidinimą, ne viskas ėjo lyg per sviestą. Iki pačios paskutinės repeticijos daug improvizavome, bandėme vaidinimą papildyti dar geresniu sąmoju. Išmokome, jog reikia nepasimesti ir mokėti išsisukti iš situacijos, jei kažkas įvyksta ne pagal scenarijų. Spendžiant iš nenustojusio juoko salėje, mūsų vaidinimas pavyko!

Šimtadienis man paliko neišdildomą įspūdį ir norą, kad tokie linksmi ir kūrybingi renginiai ir toliau vyktų mūsų gimnazijoje.

Erika Mikalajūnaitė, 3b

 

Parodijose, mano manymu, sunkiausia yra neperlenkti lazdos ir neįžeisti žmonių. Kiekvienas žmogus skirtingas ir vienas gali suprasti juokelį, o kitas - paimti į širdį ir įsižeisti. Labai sunku buvo kurti scenarijų. Siekėme, kad ketvirtokai iš savęs pasijuoktų, bet jokiu būdu neįsižeistų.

Kai viskas sugalvota ir aptarta su mokytoja A.Griščenkiene, vaidinti sunku nebuvo. Be to, dauguma trečiokų bendrauja su ketvirtokais, tai taip pat padėjo apsisaugoti nuo galimų nesusipratimų.

Norėjome, kad ketvirtokams šimtadienis būtų smagus ir įsimintinas vakaras, kad niekas nesupyktų ar grįžtų namo su ašarom akyse.

Esu labai laiminga, jog mokausi tokioje mokykloje, kur viskas taip gražu ir gera!

Elinga Markevičiūtė, 3e klasė

 

Labai jaudinausi dėl to, kaip Eisvina sureaguos į parodiją. Labai stengiausi: daug kartų žiūrėjau ir klausiau jos pasirodymų „Lietuvos balse“. Per pasirodymą Eisvina šypsojosi! Supratau, kad jai patinka. Tad ir man jausmas buvo nerealus. Džiaugiuosi, kad tiek mokytojams, tiek mokiniams, tiek jų tėvams šventė patiko.

Elzbieta Juknevičiūtė, 3d klasė

 

Šimtadienis buvo geras. Mane parodijavo tikrai gerai, greitai atpažinau save. Smagu buvo pasižiūrėti į save iš šono! Ačiū Elzbietai už puikią parodiją!

Šimtadienio šventėje pasidarė labai liūdna, kad paskutiniai metai gimnazijoje. Labai greitai bėga laikas. Atrodo, ką tik ruošėmės krikštynoms, o jau esame abiturientai... Taigi liūdna, kad paskutiniai renginiai, kad paskutiniai šilti mokytojų patarimai...

Eisvina Lapovaitė, 4d klasė

 

Kiek girdėjau, didžiausias trečiokų iššūkis – vieta, kur vyks šventė. Gimnazijos salė remontuojama, beliko sporto salė arba koridoriai. Sporto salę trečiokai pakeitė, iš jos padarydami koncertų areną. Nerealu! Padėjo Elektrėnų kultūros centras, prireikė labai daug laiko, jėgų, įgūdžių. Trečiokai stengėsi ir labai daug nuveikė dėl keleto valandų renginio! Pastangos vertos rezultato. Buvo idealu! Labai ačiū trečiokams už šį renginį!

Deividas Vansevičius, 4a klasė

 

Tokios šventės būna visiems ir visada labai smagios. Tik liūdna, kad jos paskutinės... Apima ir dar vienas jausmas – baugu, kad egzaminai jau čia pat. Tuoj laikysime brandos egzaminus...

Tomas Subata, 4e klasė

 

Trečiokai suorganizavo puikią šventę! Sunku patikėti, bet suvokiu, kad pramogų mažėja. Suprantu, jog liko 100 dienų iki egzaminų, kurie nulems daugelio iš mūsų likimą. Pasidarė liūdna. Liūdna dėl to, jog tiek nedaug laiko liko gimnazijoje, kurioje įvyko labai daug visko, kas stipriai paveikė mano asmenybę. Sunku patikėti, jog netrukus išsiskirsime su žmonėmis, su kuriais kartu kūrėme ateitį, dabartį ir prisiminimus. Teks palikti gimnaziją ir viską, kas joje yra, bei tęsti kelionę per gyvenimą.

Justas Prekeris, 4c klasė

 

Dvylika metų mokykloje – svarbus laikas. Per juos išgyvenau svarbiausius gyvenimo etapus - vaikystę ir paauglystę. Mokykla man suteikė labai daug žinių, išmokė mane bendrauti su žmonėmis, padėjo susirasti draugų ir net atrasti save. Dabar, kai liko nedaug laiko mokykloje, supratau, kad svarbiausia dalyvauti renginiuose, gerai sutarti su mokytojais, siekti gerų rezultatų, nes greitai viskas liks tik prisiminimuose.

Orinta Rikterytė, 4e klasė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise