Šiais mokslo Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje mokosi 122 abiturientai: 4a klasėje 28 mokiniai (klasės auklėtoja Augutė Liutkevičienė), 4b klasėje 25 mokiniai (klasės auklėtoja Ramunė Šarapienė), 4d klasėje 26 mokiniai (klasės auklėtojas Arūnas Pliskauskas), 4e klasėje 27 mokiniai (klasės auklėtoja Aurelija Griščenkienė), 4n klasėje 16 mokinių (suaugusiųjų klasės auklėtoja Rasa Marcinkevičienė). Įvairiai galima skaičiuoti laiką, likusį iki egzaminų: 100 dienų, 2400 valandų arba 144000 minučių, o kiek sekundžių... Galima bandyti suskaičiuoti žodžius būsimuose rašiniuose, simbolius formulėse, datas istoriniuose šaltiniuose. Bet ar verta? Aišku, kad šimtas dvidešimt du abiturientai jau artėja finišo link: egzaminų pasirinkimas, įskaitos, antras pusmetis ir brandos egzaminai. Galime sakyti, jog šimtadienis – perspėjimas, kad liko mažai laiko ir daug darbų.

Šių metų šimtadienio tema – „Išlikimas“. Gimnazija dienai tapo klaidžiomis džiunglėmis. Nuo pat ryto abiturientai buvo išbandomi: būgnų griausmas, šaižus klyksmas, klausimų ir užduočių gausa skelbė, kad, norint išlikti, pastangų reikės. Įtampos užteko ir vakariniame renginyje: ne vienas abiturientas pamatė save iš šono, nes šmaikštūs trečiokai puikiai parodijavo abiturientus. Abiturientai taip pat buvo išradingi: dalijosi patirtimis, mokė trečiokus, kaip atskirti gerą žvėrį nuo pikto žvėries ir kaip elgtis, jei žvėrys puola. Klasių auklėtojai patarinėjo, gimnazijos direktorius Egidijus Kontrimas linkėjo šlovės valandos, mokytojų ir tėvų akyse spindėjo viltis, kad laiko užteks ir bus pasiekta kuo geresnių rezultatų. Diena buvo labai įdomi, prasminga ir turininga.

Jei abiturientai šiuo metu gyvena dramatiškomis nuotaikomis (Kokius egzaminus pasirinkti? Ką pasikartoti? Kaip išsitaisyti? Kur stoti?), tai vienuoliktokai gyvena įdomų mokyklinį gyvenimą, mėgaujasi šventės prisiminimais.

Ar reikalingas šimtadienis? Jis būtinas! Tai graži tradicija: trečiokai dirba didžiuliame būryje ir stengiasi sukurti šventę ketvirtokams. Tai būdas pajusti kolektyvo jėgą! (Gintarė)

Ruošdamiesi šimtadieniui sustiprėjome kaip kolektyvas – tiek daug nuveikėme kartu! (Meda)

Šimtadienis labai svarbi diena tiek trečiokams, tiek ketvirtokams. Ketvirtokai suvokia, kiek nedaug laiko liko mokykloje. Trečiokai patiria, kaip smagu mokykloje. Pasiruošimas šimtadieniui pareikalavo daug laiko, tačiau praleistų valandų ir dienų negaila, nes jos praleistos ne tuščiai, o prasmingai. Juk šimtadienio šventėje dalyvavo apie du šimtus gimnazistų! (Domantas)

Būdamas mokykloje net nesuvoki, kiek daug mokinių yra šalia tavęs: jie eina ir praeina. Ruošdamiesi šventei pamatome, kokie kūrybingi, aktyvūs, energingi esame. Šimtadienis – viena svarbiausių švenčių gimnazijoje! (Ugnius)

Šimtadienyje įgijau naujų patirčių – darbas komandoje, improvizacijos scenoje, dekoracijų gaminimas. Tai nepakartojama! (Orinta)

Nebuvau šventės organizatorė, buvau tik žiūrovė. Šventė puiki, prasminga, įspūdinga, įdomi! Pasirinkta šimtadienio tema simboliška: ar visi abiturientai išliks? ar prasmingos ir produktyvios bus paskutinės dienos mokykloje? (Monika)

Taigi labai svarbu tinkamai pasirinkti, teigiamai mąstyti, turėti tikslą ir jo siekti. Žinoma, sėkmė be darbo retai aplanko mokinius, tad labai svarbu atsakingai mokytis.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Liutkevičienė