Laikas bėga nepastebimai. Atrodo, vakar buvo Rugsėjo 1-osios šventė , o dabar Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos abiturientai skaičiuoja paskutinį šimtą dienų iki pirmųjų egzaminų. Šimto dienų riba, kuri skiria ketvirtokus gimnazistus nuo egzaminų, mūsų mokykloje visada palydima su trenksmu. Šie metai ne išimtis.

Už šventės organizavimą atsakingi mokyklos trečiokai. Jie iki šventinio ryto laiko paslaptyje Šimtadienio temą, o jau tada pribloškia vyriausiuosius kūrybingumu ir išradingumu. Šiais metais XXXI laidos abiturientai vos tik atidarę mokyklos duris pateko į stebuklų šalį. Į tą pačią, kurioje begales nuotykių patyrė filmo  „Alisa stebuklų šalyje“ pagrindinė herojė. Mokykla mirgėjo nuo dekoracijų gausos, užbūrė įspūdingi trečiokų kostiumai, abiturientai pirmųjų dviejų pamokų metu atliko įvairias užduotis, skaitė šaržus, valgė jaunesniųjų draugų padovanotus skanėstus. Pertraukų metu skambėjo muzika, galėjome išgirsti ketvirtokų pasakojimus apie mokyklinį gyvenimą.

Po pietų mokykla ištuštėjo, visi išskubėjo ruoštis didžiajam vakaro pasirodymui. Į vakarinę renginio dalį sugužėjo daugybė gimnazistų tėvų, mokytojų, draugų ir pažįstamų. Šventės metu buvo svarstoma, ar galima leisti ketvirtokams laikyti egzaminus. Po ilgų diskusijų, advokatų kalbų, liudininkų parodymų, abiturientai visgi gavo leidimą paskutines šimtą dienų įnirtingai mokytis ir ,sutartam laikui praėjus, laikyti egzaminus.

Po išteisinimo atėjo metas dvyliktokų pasirodymui. Abiturientai, atsidėkodami mokytojams už jų nuolatinį darbą ir pastangas, padovanojo jiems gausybę muzikinių sveikinimų  bei šaržų.

Visos dienos metu gimnazijoje netrūko gerų emocijų, šypsenų, linksmybių, jaudulio ir gražių žodžių – abiturientai su puikia nuotaika pradėjo skaičiuoti paskutiniąsias šimtą dienų šioje mokymo įstaigoje. Paties didžiausio susikaupimo, daugybės pastangų ir gerų rezultatų, ketvirtokai!

Versmės“ gimnazijos jaunoji žurnalistė Rimantė Jagelavičiūtė

Dovilės Sadauskienės nuotraukos