Projekto „Auksinės minutės“ praktiniai mokymai

Lapkričio 8 dieną mūsų gimnazijoje vyko pirmosios pagalbos suteikimo praktiniai mokymai. Mokymus vedė projekto „Auksinės minutės“ savanorių komanda. „Auksinės minutės“ yra savanoriškas jaunų gydytojų ir medicinos studentų projektas, kurio metu siekiame apmokyti kuo daugiau moksleivių, kaip atlikti gaivinimą širdies sustojimo atveju, išpopuliarinti gaivinimo žinias Lietuvoje ir išgelbėti gyvybes. Praktinių mokymų metu savanoriai paaiškino mokiniams, kaip atpažinti, kad žmogui sustojo širdis, kaip gauti aplinkinių žmonių pagalbą, išsikviesti medikus, kaip atlikti efektyvų gaivinimą su oro įpūtimais. Mokiniai turėjo galimybę ne tik išgirsti teoriją apie gaivinimą, bet ir praktiškai pritaikyti įgytas žinias – išbandyti gaivinimo įgūdžius ant manekenų.

VSPS Kristina Čarienė