Sveika mityba – geriausias gyvenimo prieskonis! Ne veltui lapkričio 8 d. yra minima kaip Europos sveikos mitybos diena, kurios nepamiršome ir mes – Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos bendruomenė.

Šią dieną buvo organizuotos integruotos, praktinės biologijos pamokos apie sveiko žmogaus mitybą. Mokiniai gavo naudingus patarimus, padėsiančius teisingai ir sveikai apsipirkti parduotuvėje. Mokėmės atkreipti dėmesį į etiketes ir atidžiai jas nagrinėti. Kartu su mokiniais padarėme gražų informacinį stendą: „Ką pasirinksi šiandien?“.

Būdama visuomenės sveikatos specialiste džiaugiuosi matydama, kaip keičiasi jaunimo požiūris į fizinį aktyvumą ir mitybą. Nors tai vyksta mažais žingsneliais, tačiau mes judame pirmyn! Jaunimas tapo aktyvesnis, vis daugiau mokinių kreipiasi su klausimais apie mitybą, maisto produktus, kaip teisingai juos pasirinkti. Jie drąsiai reiškia savo nuomonę ir teikia pasiūlymus apie mokyklos valgykloje ruošiamą maistą ir noriai dalyvauja įvairiose fizinį aktyvumą skatinančiose veiklose.

Svarbu nepamiršti, kad pagrindiniai mitybos įpročiai susiformuoja ne mokykloje, o šeimoje. Todėl svarbu, kad tėveliai atsakingai žvelgtų į savo vaikų mitybą ir padėtų suformuoti sveikos mitybos įpročius bei primintų, kad būtina laikytis mitybos rėžimo: būtinai pavalgyti pusryčius, gimnazijoje – ŠILTUS pietus, o namuose – šviežiai paruoštą vakarienę. Tarp pagrindinių valgymų yra galimi užkandžiai. Tai gali būti mėgstamas šokolado batonėlis, BET tik vienas per savaitę! Jokiu būdu saldumynai ir greitas maistas negali pakeisti pagrindinių patiekalų!

Tik visi kartu mes galime kurti ir auginti sveiką bei fiziškai aktyvią bendruomenę.

VSPS Kristina Čarienė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise