Šiandieninėje skubančioje visuomenėje pajutome, kad labai reikalingi žmonės, kurie sustabdo ir priverčia pagalvoti, ką dedi į burną, kad būtum sveikas, kur nukreipti žvilgsnį, kad akys sustiprėtų, kuo gyventi, kad mintys galvoje būtų švarios. Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos bendruomenė turi žmogų, kuris priverčia stabtelėti. Tai Kristina Čarienė. Ji – visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, atstovaujanti Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.

Kristina organizuoja ir įgyvendina ne tik vaikų ir jaunimo sveikatinimo priemones, bet rūpinasi ir suaugusiaisiais. Jos veikloje dera profesionalumas, inovatyvumas, aktyvumas. Kristina Čarienė Vilniaus Kolegijoje yra įgijusi visuomenės sveikatos profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir dietisto profesinę kvalifikaciją, keldama kvalifikaciją baigė neformaliųjų studijų programą  „Sveikatą stiprinantis fizinis aktyvumas“, dalyvavo įvairiuose mokymuose („Šiuolaikinė vaikų ir jaunimo sveikatos samprata“, „Sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos planavimas ir įsivertinimas“, „Vaikų maitinimas švietimo įstaigose: visuomenės sveikatos specialisto vaidmuo“ ir kt.)

Svarbu tai, kad gimnazijos bendruomenė pajuto, jog turi visuomenės sveikatos priežiūros specialistą! Daugybė integruotų pamokų, praktikumų, veiklų apie sveiką mitybą („Sveika gyvensena ir mityba“, „Valgymo sutrikimai ir jų prevencija“, „Karti tiesa apie cukrų ir saldus gyvenimas be jo“, „Greitai, bet skanu“, „Sveiko ir sveikatą tausojančio maisto gamyba“), fizinio aktyvumo praktikumas „Šiaurietiškas ėjimas“, orientacinis žaidimas „Išgelbėk draugą“, žmogaus saugos pamokos „Pirmoji pagalba – gaivinimas panaudojant defibliatorių“, sveikatinimo programa „Per 90 dienų“, protmūšis „AIDS: geriau žinoti“, prevencinės akcijos „Obuolys vietoj cigaretės“, „Nuotaikų termometras“ ir kt. Treti darbo metai, o veiklų neįmanoma suskaičiuoti.

Be palaikymo iš Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojų ir socialinių pedagogių Violetos Žigutienės, Aušros Dimšaitės - Gaučienės, psichologės Rūtos Baleišienės, mokytojų Teresės Einorienės, Redos Ramanauskienės, Audrutės Jančiauskienės, Indrės Kurminaitės, Ramunės Šarapienės, Kęsto Karsoko, Henriko Vaišvilos, Vygintės Vaišvilienės, Marytės Kuzmenkovienės pagalbos, tiek prasmingų darbų nebūtų nuveikta. Kristina Čarienė – komandos žmogus!

Taigi bendruomenės sveikatinimas Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje yra „iki Kristinos“ ir „su Kristina“. Gimnazistams Kristina profesionali, įdomi, sava. Mokiniai ima tikėti, kad kiekvienas privalo rūpintis savo sveikata ir sveikatinimo idėja pasidalinti su kitais. Mokytojai drąsiai dalijasi savo patirtimi ir įsiklauso į Kristinos pasiūlymus.

Kristina, beliko savomis idėjomis uždegti mokinių tėvus!

Jaunieji žurnalistai

 

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise