Gimnazijos direktoriaus E.Kontrimo pasiūlymu buvo suorganizuota dar viena išvyka Ukrainos mokiniams. Gegužės 16 d. važiavome į buvusią Lietuvos sostinę - Trakus.

Pirmas sustojimas buvo Užutrakio dvare. Pasivaikščiojome po žaliuojančią dvaro teritoriją, pasikalbėjome su mokiniais apie dvaro, stovinčio šalia Galvės ežero, istoriją, dvaro paveldėtoją Juozapą Tiškevičių. Tuo pačiu mokiniai iš Ukrainos prisiminė savo miestų istorinius paminklus, papasakojo apie pilis ir dvarus, palyginome abiejų tautų kultūros paveldą.

Pakeliui sustojome vaizdingoje gamtoje, netoli Galvės ežero, pasidarėme iškylą su užkandžiais, kuriuos mums pagamino ir paruošė gimnazijos valgyklos darbuotojos. Labai dėkojame Joms už skanų maistą!

Po to važiavome į Trakų salos pilį. Profesionali gidė pavedžiojo mus po pilies rūmus, vidinį rūmų kiemelį, rusų kalba  papasakojo pilies istoriją, LDK Vytautą ir Kęstutį, kurie iniciavo šios pilies statybą. Apžiūrėjome archeologines ir istorines ekspozicijas, medžioklės muziejų, apėjome pilies parką.

Kita edukacija buvo „saldi“ – šokolado gaminimo šou – šokoladas iš Jūsų rankų. Labai smagi „AJ šokoladas“ programa, kuri truko valandą su puse. Jos metu mokiniai pamatė kaip gaminami šokoladiniai saldainiai, turėjo galimybę laimėti daug prizų, laimėti šokoladus loterijoje, o kas svarbiausia pasigaminti patys įvairiausių šokoladinių saldainių, kuriuos galėjo pasiimti su savimi.

Grįždami į namus dar užsukome į Angelų kalvą, gausią medinių angelų skulptūrų. Pabuvę gamtos prieglobstyje visi mokiniai namo važiavo kupini geros nuotaikos ir įspūdžių.

Mokinius į ekskursiją lydėjo jų auklėtoja ir šokių mokytoja Regina Butkienė ir socialinė pedagogė Aušra Gaučienė.

Aušra Gaučienė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise