Balandžio 24 d. Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokiniais ukrainiečiai ir lietuviai mokiniai dalyvavo Kultūros paso paslaugų renginyje –edukacijoje, ekskursijoje „Vilniaus margaspalvė kultūrų ir religijų puokštė“.

Vilniaus miestas tarsi margaspalvė kultūrų ir religijų puokštė, kur kiekvienas žiedas vis kita tautinė kultūra nulemia puokštės gražumą ir spalvingumą. Šioje puokštėje katalikų bažnyčios ir provoslavų cerkvės, žydų sinagoga ir karaimų kenesa. Maršruto trasa įtraukė į miesto erdvių tyrinėjimą.

Ekskursiją pradėjome nuo pagrindinės šventovės Arkikatedros Bazilikos ir vingiavome senamiesčio gatvelėmis. Klausydami profesionalaus gido, fiksuodami objektus ir jų detales foto priemonėmis, mokiniai pagilino kultūrų pažinimo, tolerancijos, supratingumo ir asmeninio tobulėjimo vertę.

Po ekskursijos aplankėme viliojantį, paslaptingą, nepaprastai stebinantį, kupiną jaudinančių iliuzijų – ILIUZIJŲ MUZIEJŲ. Jame mokiniai domėjosi mokslo išradimais bei menu: išbandė piešti šviesa, kurti šešėlius, matyti fizikos ir optikos ekponuojamus meno kūrinius.

Ekskursiją smagiai pabaigėme Vilniaus kavinėje prie bendro, draugiško stalo, dalindamiesi dienos įspūdžiais.

Mokinius į ekskursiją lydėjo VSS Kristina Čarienė ir socialinė pedagogė Aušra Gaučiėnė.