Artėjant Tolerancijos dienos paminėjimui „Versmės“ gimnazijoje  lapkričio 3-16 dienomis vyko integruotos šiuolaikinių menų – tikybos pamokos pirmų – ketvirtų klasių mokiniams. Mokiniai aktyviai dalyvavo atlikdami įvairias kūrybines užduotis. Džiugina tai, jog mūsų gimnazijos jaunuoliai taip sąmoningai siekia tolerantiškos visuomenės.

Mokytojos Marytė Kuzmenkovienė ir Reda Ramanauskienė

Tolerancija

Šiuo metu kai aplink mus tiek nesantaikos ir priešiškumo, retas kuris susimąsto apie toleranciją. Ji nyksta ir to mes net nepastebime. Man tai atrodo nepakeliama. Juk kiekvienas turi savo požiūrį į gyvenimą, į pasaulį, kiekvienas turime teisę rinktis. Labai dažnai ši laisvė yra suvaržoma, ne tik aplinkinių, bet ir visuomenės.

Kokį pavyzdį matome mes, o kokį matys mūsų vaikai? Aplink vyksta baisūs dalykai... Šių laikų žmonės nebejaučia pagarbos ir meilės nei sau, nei vienas kitam. Iš lengvos netolerancijos išsivysto patyčios, o vėliau ir smurtas. Ar tai gali tęstis? Mano nuomone tikrai ne... Su laiku be tolerancijos, meilės ir pagarbos vienas kitam, žmonija ir ‘‘sveikas protas‘‘ gali išnykti. Kalbant šia tema aš pati sau užduodu klausimą, ‘‘Ar iš tiesų mes esame tokie skirtingi, kad galėtume vieni kitus išskirti ir niekinti?‘‘. Man nesvarbu, kad šiame pasaulyje yra skirtingą odos spalvą turinčių ar kitokią religiją išpažįstančių, ar tiesiog turinčių kitokį gyvenimo būdą žmonių. Ar mes turime teisę juos išskirti, įžeisti? Jie taip pat žmonės, jie turi kūną, galimybę mąstyti, jausti ir gyventi laimingą gyvenimą, kaip ir aš. Tai kuo jie kitokie? O gi niekuo...

Dievas sukūrė mus skirtingus, bet tuo pačiu ir vienodus. Sukūrė, kad vienas kitą mylėtume, o neišskirtume. Juk mus sukūrė su skirtumais, tikrai, kad ne vienus žemintume, o kitus aukštintume. Mes visi turime skirtumų ir tuo mes esame brangūs ir ypatingi. Mes visi esame savotiškai lygūs ir svarbūs, tik tai dažniausiai pamirštame.

Tolerancija tai laisvė, tai galimybė gyventi taikiai, tai mūsų pačių sąžinė. Globokime ją mūsų širdyse ir niekada neapleiskime. Skleiskime ją, dalinkimės, perduokime iš kartos į kartą. Aukime kartu su tolerancija ir ugdykime vieni kitus.

Kamilė Kijanskaitė 1c

Esame viena šeima,
Nulipdyta iš vienodo molio,
Bet širdis kiekvieno,
Ugnimi vis kitokia liepsnoja.

Siela skiriasi visų,
Ir šitam pasaulyje, tai normalu.
Šis unikalumas - ne silpnybė,
O savotiška gėrybė.

Mums tereikia tik suprasti,
Prizmes skirtingas atrasti,
Pakantumas, pagarba
Visa tai mūs pareiga.

Be paguodos, užjautimo,
Dingsta laimės pajutimas,
O tai tikslas juk visų,
Būt juk žmogiškais nėra taip ir sunku.

Girmantė Jusevičiūtė, 4c

Manau, kad kiekvieną supa tokios emocijos, kokias mes skleidžiame kitiems, tai jei mes nebūsime tolerantiški, kitiems skleisime neigiamas emocijas, tai tokioje niūrioje aplinkoje ir būsime, o jei žiūrėsime į viską gerąją pusę, tai mus ir sups tik geri dalykai. 

Miglė Stankevičiūtė, 4c

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise