Gedulo ir vilties dienas

Birželio 14-oji Gedulo ir vilties diena. Tą dieną Lietuvoje minimi tremtyje žuvę lietuviai.  „Versmės“ gimnazijos mokiniai, mokytojai, šaulių atstovai, svečiai iš Elektrėnų mokyklos-darželio „Pasaka“ - auklėtojos  Jolanta Liepis ir Raimonda Kovaliovas su penkiamečių darželinukų grupe „Pasakėlė“  birželio 12-ąją paminėjo šį tragišką Lietuvos istorijos įvykį.

Gimnazijos direktorius E. Kontrimas kalbėjo, kad prisimename ir gerbiame tuos, kurie buvo ištremti iš Tėvynės, kad praėjus 75 metams mes minime ne tik Gedulo, bet ir vilties dieną. Vilties, nes sugebėjome pasipriešinti, nes tikime, jog  jaunimas, gyvenantis laisvoje valstybėje, išsaugos gyvą atmintį.  Į  susirinkusius kreipėsi istorijos mokytojas R. Vilčinskas, kuris priminė, jog  tremtyje žuvo tūkstančiai lietuvių, bet realūs nuostoliai niekada nebus įvardinti, nes niekas neįvertins žmogaus išgyvento skausmo, nenustatys, kiek dėl tremties negimė lietuvių, kiek gerų idėjų nebuvo įgyvendinta. Mokytojas paprašė  pagerbti tylos minute žuvusiųjų atminimą.  Ta proga šįmet prie gimnazijos sodinamas jau trečias vilties medelis, o ateity čia turėtų augti Vilties parkas. Mažųjų svečių darželinukų grupė šioje ceremonijoje  dalyvavo jau trečią kartą ir stropiai laistė pasodintą eglutę.

Jaunieji žurnalistai

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise