Gimnazijoje kovo 12 d. pagal projektą AKIM 2a ir 3b klasių mokiniams (mokytojai A.Sidaravičienė ir A. Pliskauskas ) vyko netradicinio ugdymo pamoka „Lietuvos operos teatro istorija“. Pamoką vedė svečias iš Kauno, docentas Danielius Vėbra. Ši spalvinga asmenybė per 30 darbo metų Kauno muzikiniame teatre sukūrė 45 vaidmenis operose, operetėse ir miuzikluose. Iš jų pažymėtini Ž. Žermonas Dž. Verdžio operoje „Traviata“, Sebastijanas D Albero operoje „Slėnis“, Tonijas R. Leonkovalo operoje “Pajacai”, Rigoletas Dž. Verdžio operoje “Rigoletas”, Žeraras U.Džordano operoje“ Andre Šenje”.

Nuo 1988 m. dirba Lietuvos muzikos akademijoje solinio dainavimo katedroje lektoriumi. Išleido penkiolika absolventų. Parašė dvi metodines knygas, už kūrybinę veiklą ne kartą apdovanotas:

• 2002 m. už geriausią kūrybinį sezoną buvo apdovanotas „Orfėjo“ statulėle.
  • 2002 m. „Vokalo metodikos pagrindai jaunam vokalistui“
  • 2003 m. „Prasidainavimo pratimai“.
  • 2005 m. Lietuvos kultūros ministerijos ekspertų komisijos narys. Ilgametis Kauno valstybinio muzikinio teatro profesinės sąjungos pirmininkas.
  • Nuo 1996 m. iki dabar ansamblio „Baritonų trio“ dalyvis.
  • Nuo 2002 m. iki dabar tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ organizatorius, rengėjas ir direktorius.
  • 2002 m., 2003 m.,2005 m. už tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ organizavimą ir pravedimą, apdovanotas Kauno miesto mero padėkos raštais
  • 2003 m. apdovanotas Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko padėkos raštu ir Kauno miesto savivaldybės III-laipsnio „Santakos garbės ženklu“.
  • 2007 m. liepos 6 d. apdovanotas Ordino „UŽ NUOPELNUS LIETUVAI“ medaliu.

Svečias susirinkusiems mokiniams įdomiai papasakojo apie pirmosios lietuviškos operos pastatymo aplinkybes, apie Lietuvos profesionalių muzikų mokymo sistemos kūrimą, apie solisto profesijos specifiką ir subtilumus. Mokiniai sužinojo įdomių operos kūrimo faktų, kurių, ko gero, nerastų kituose informacijos šaltiniuose.

Atsisveikindamas D.Vėbra padovanojo mūsų mokyklai „Baritonų Trio“ CD plokštelių, DVD su tarptautinių festivalių „Operetė Kauno pilyje“ įrašais ir savo išleistą knygą ,,Prasidainavimo pratimai, vokalizės“, kurioje surinktos asmeninės ir Italijos pirmaujančių vokalinės muzikos mokytojų metodikos.

Esame dėkingi projektui AKIM, kuris mokiniams teikia galimybę susipažinti su aukštąjakultūra, pamatyti ir pabendrauti su žinomu muzikos autoritetu docentu D.Vėbra.

Mokytojai Albina Sidaravičienė,
Arūnas Pliskauskas