Elektrėnų ,,Versmės” gimnazija dalyvauja projekte ,,Aukštosios kultūros impulsai mokykloms (AKIM). Šio projekto partnerė Viešoji įstaiga Efektyvi politika pakvietė gimnazistus į nacionalinio lygmens paskaitų - forumų ciklą "Politikos kultūra ir moderni visuomenė: istorinės tapatybės aspektai“. Dalyvavo beveik visi trečių klasių gimnazistai, o prie jų prisijungė 2a bei 4 klasių atstovai. Gimnazistams buvo skaitomos trys paskaitos:

• „Istorinės Lenkijos- Lietuvos Respublikos politinių idealų tąsa“ (gruodžio mėnesį),
  • „Rytų Europos politikos bei diplomatijos praktika ir regiono kultūrinės aplinkybės“(sausio mėnesį),
  • „Lietuvos įnašas į Baltijos šalių regiono politinę kultūrą“ ( vasario mėnesį).

Lektorius - Vladas Liepuonius , mokslinės grupės vadovas, redaktorius, jam talkino Viešosios įstaigos Efektyvi politika direktorius Vidmantas Staniulis. Paskaitos buvo labai informatyvios, nes lektorius žavėjo gebėjimu vaizdingai pateikti daug svarbios informacijos, skatino diskutuoti, bendraudamas nevengė pajuokauti. Buvo diskutuojama visiems įdomiomis temomis: „Kas yra lietuvis?, „Kuo panašios Baltijos šalys?“, „Kuo mes skiriamės?“, „Koks buvo roko vaidmuo sovietmečiu“. Atrodo, nesudėtinga ir žinoma, bet pateikti neginčijamų argumentų nebuvo paprasta. Baigiamoji paskaita vyko vasario 21 dieną, jos laukėme nekantraudami, nes domino paskaitos tema, be to, buvome informuoti, kad už dalyvavimą paskaitose mums įteiks sertifikatus. Paskaitų organizatoriai žodį tesėjo ir daugiau nei šimtui gimnazistų įteikė sertifikatus, patvirtinančius, kad Vardenis Pavardenis išklausė 9 akademinių valandų nacionalinio lygmens paskaitų- forumų ciklą.

Mokytojai Albina Sidaravičienei, projekto atstovei gimnazijoje, direktorius padėkojo už tai, kad projektas vykdomas gimnazijoje, ir įteikė rožių puokštę. Mes, 2 , 3 ir 4 klasių gimnazistai, dėkojame projektui AKIM ir mokytojai už suteiktą galimybę susitikti su įdomiais žmonėmis, už gautas žinias. Laukiame ir kitų įdomių projektų.

Samanta Januškaitė, 2a klasės mokinė