Spalio 11-13 dienomis gimnazija šurnuliavo neįprastai. Buvusiai gimnazistei Kamilei Ratkevičiūtei inicijavus, bendradarbiaujant su Lietuvos gamtos mokslų asociacija, gamtos mokslų pamokos vyko kitaip.

Kamilė Ratkevičiūtė mūsų gimnaziją baigė prieš trejus metus ir ne vieną kartą atvyksta į buvusią mokyklą su įdomiomis veiklomis. Šiemet ji ir jos bendramoksliai pirmokams vedė biologijos, fizikos, chemijos pamokas, pertraukų metu demonstravo eksperimentus visiems mokiniams.

Šios pamokos išsiskyrė iš daugumos ne tik tuo, kad mokytojavo studentai. Ypatingą susidomėjimą, kėlė tai, kad pamokose buvo labai daug praktinės veiklos: eksperimentai, tyrimai, bandymai.

Buvusi Kamilės Ratkevičiūtės biologijos mokytoja Audrutės Jančiauskienė pasakoja: „Daugumai mokinių studentų vedamos pamokos patiko ir buvo įdomios. Ir man buvo įdomu! Tik biologams buvo sudėtingiau. Studentai norėjo parodyti daug ir neužteko pamokos laiko. Įdomesnioji dalis liko po skambučio. Savo noru po pamokų liko tie, kurie norėjo. Džiugu, kad tokių buvo dauguma (išėjo tik šeši mokiniai). Įspūdžiai geri, galėtų atvažiuoti dažniau“.

Fizikos mokytoja Vida Minkevičienė: „Pamoka buvo puiki! Vaikai buvo aktyvūs, susidomėję eksperimentais. Mokiniai su studentais „laužė” šviesos spindulius, „daužė” skystame azote užšaldytas rožes, ragavo šaldytų zefyrų, tyrė kūnų pusiausvyrą, žavėjosi kylančiais garais maišant šaltą azotą su karštu vandeniu, į mažą dėžutę su skystu azotu sutalpino daug pripūstų balionų... Buvo puiku! Su vienu iš studentų, Pauliumi Poviliausku, esu susipažinusi stažuotėje CERN. Povilas, trečio kurso studentas, studijuoja taikomąją fiziką ir laisvalaikiu lanksto origami technika įvairius dalykus, pavyzdžiui, skrybėles“.

Projektas „Gamtos mokslai kitaip“ pavyko! Tikėtina, kad pažintis su studentais paskatino mokinius geriau suprasti fiziką, biologiją, chemiją ir domėtis gamtos mokslų studijomis.

Danutė Liutkevičienė