Rugsėjo 18 dieną gimnazijos ketvirtokai vieną pamoką mokėsi netradiciškai: pamoka vyko aktų salėje, šimtas abiturientų susitiko su Lietuvos kariuomenės atstovais. Netradicinėje pilietiškumo pamokoje abiturientai diskutavo, kėlė patriotines idėjas, analizavo dabartinę politinę Lietuvos situaciją, aptarė būdus, kaip rūpintis šalies saugumu, žiūrėjo filmuotą medžiagą apie Lietuvos kariuomenę.

Be to, mokiniai turėjo galimybę susipažinti su NPPKT (nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba Lietuvos kariuomenėje). Mokiniai suprato, kad NPPKT – ne pasivaikščiojimas parke ar poilsis Palangoje. Tai 9 mėnesių intensyvūs mokymai, per kuriuos galima įgyti karinę specialybę. Iš susirinkusiųjų žvilgsnių galima spėti, kad gal ir sunki karinė tarnyba, bet ir pakankamai įdomi ir svarbi.

Mokiniai sužinojo, kad norintiems gyvenimą susieti su tarnyba galima studijuoti aukštojoje mokykloje ir tuo pačiu metu per trejus metus baigti jaunesniųjų karininkų vadų mokymus. Turint dvigubą išsilavinimą pasirinkimo galimybių dar daugiau!

Gerai, kad informacija mokinius pasiekia vos prasidėjus mokslo metams – daugiau laiko tinkamai pasirinkti savo kelią. Dėkojame karjeros konsultantei Violetai Žigutienei už netradicinės pamokos organizavimą. Kviečiame mokinius, susidomėjusius karo tarnyba, apsilankyti bibliotekoje, kur rasite padalomosios medžiagos.

Danutė Liutkevičienė,

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui