Šimtui devyniolikai Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos abiturientų (iš jų 14 suaugusiųjų klasių mokiniai) gegužės 24 diena pažymėta nepatirtais jausmais – paskutinė pamoka, paskutinis skambutis.

Gimnazijos direktorius Egidijus Kontrimas akcentavo, kad nuo šimtadienio iki paskutinio skambučio labai daug nuveikta, o dešimt abiturientų – Vita Ramanauskaitė, Emilija Kasperavičiūtė, Rugilė Telinskytė, Ignas Vičkačka, Ugnė Misevičiūtė, Agnė Marcinkevičiūtė, Rokas Stankevičius, Rokas Subačius, Urtė Piliponytė, Armandas Barkauskas – išgyvena šlovės valandą, nes jų pasiekimai įvertinti tik labai gerais pažymiais. Pirmokai, antrokai, trečiokai linkėjo ketvirtokams turėti galingus sparnus ir surasti savo žvaigždę, didelį ir šviesų pasaulį. Abiturientų auklėtojai Augutė Liutkevičienė, Ramunė Šarapienė, Aurelija Griščenkienė, Arūnas Pliskauskas skyrė A, B, D, E vitaminų. Galima patikėti, kad savo svajonių žvaigždes abiturientai pasieks.

Svarbu tai, kad ši diena žymi ne pabaigą, o pradžią – ilgo ieškojimų ir atradimų kelio pradžią. Pirmiausiai abiturientai laikys brandos egzaminus. Egzaminų gimnazistai pasirinko daug: vidutiniškai vienam mokiniui tenka 4,48 egzamino (respublikoje 3,46). Akivaizdu, kad abiturientai galvoja apie studijas kolegijose ir universitetuose. Žinoma, galima laikyti ir mažiau egzaminų, bet, siekiant užsitikrinti valstybės finansuojamą vietą, keturis brandos egzaminus laikyti verta. Dauguma abiturientų laikys ne tik privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą (72% pasirinko valstybinį brandos egzaminą), bet ir matematikos (pasirinko 88%), anglų kalbos (pasirinko 88%), istorijos (pasirinko 52%) egzaminus. Yra ir mokinių, laikančių geografijos, rusų kalbos, biologijos, fizikos, chemijos, informacinių technologijų, fotografijos, technologijų egzaminus. Mintys apie egzaminus nulėmė šventės nuotaiką: abiturientai buvo susikaupę ir pasiryžę šventines linksmybes iškeisti į konsultacijas.

Išaugo abiturientai mokyklinius suolus, įgyvendino daugybę mokyklinių svajonių, dabar beliko tik keletas konsultacijų, 4-5 egzaminai ir daug daug įtampos laukiant kvietimo studijuoti. Tad „būkite paukščiais svajonių, neškit mėlyną viltį!/ Lai sparnai siekia saulę ir liepsnoja ugnim.“

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Liutkevičienė