Paradoksas – aplinkui pavasaris puošiasi pačiais gražiausiais žiedais, oras alsuoja meile ir svaigina besiskleidžiantys žiedai, o abiturientams atėjo laikas mokykliniams metams ištarti „sudie“.  Mums, jauniems žmonėms, kelias mokykloje jau baigtas. O jame buvo visko – begalės pamokų, dar daugiau namų darbų, gerų draugų, šypsenų, ašarų ir pykčių, apmąstymų. Ir svarbiausia, jog visą tą laiką svajonės mums pamažu augino sparnus, kad nuskambėjus paskutiniam skambučiui galėtume sėkmingai pakilti.

Šiemet paskutinis skambutis nuaidėjo 115-ai Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos  abiturientų. Jaunuoliams, kurie tiesiog trykšta gyvenimo laime ir jau pasiruošę pakilti. Tradiciškai šventė 4-okams prasidėjo paskutine  pamoka auklėtojų klasėse. Vėliau 3-okai, skambindami varpeliais, iškilmingai abiturientus nuvedė į aktų salę, kur jų jau laukė mokytojai, tėvai, draugai. Koncertas prasidėjo Viltės Liutkevičiūtės (2e kl.) ir Gyčio Gumbio (1d kl.) šokiu, jį tęsė mokytojos Augutės Liutkevičienės paruošti skaitovai. Sveikinimo žodį tarė ir gimnazijos direktorius Egidijus Kontrimas. Jis linkėjo 4-okams sukaupti paskutines jėgas ir sėkmingai eiti finišo link. Abiturientams gero vėjo linkėjo ir jų auklėtojos – Violeta Žigutienė (4a kl.), Diana Niparavičienė (4b kl.), Audrutė Jančiauskienė (4c kl.), Rita Grigonienė (4d kl.) ir Teresė Einorienė (4e kl.). Scenoje paskutinį kartą pasirodė ir patys abiturientai – šoko, dėkojo mokytojams,  o  3-okams įteikė įspūdingą  palikimą.

Paskutinio skambučio šventė pasibaigė taip greitai, kaip, rodos, prabėgo ir dvylika mokslo metų. Nors ir atrodė, kad šis kelias ilgas bei niekada nesibaigs, bet paskutinius mėnesius laikas nešte išsinešė. Belieka tik apkabinti mokytojus, draugus, tėvus ir padėkoti už tai, kas buvo. Skriskit, mieli abiturientai!

„Versmės“ gimnazijos jaunoji žurnalistė Rimantė Jagelavičiūtė

Dovilės Sadauskienės nuotraukos