Už asmenines ir profesines kompetencijas kūno kultūros vyresnysis mokytojas Kęstas Karsokas nominuotas 2019 metų mokytoju. Nominaciją mokytojui skyrė mokiniai, jų tėvai, gimnazijos administracija.

Dirbant pedagoginį darbą labai  svarbu sutarti su mokiniais. Mokytojas Kęstas (taip jį mokiniai dažniausiai vadina) mokinių meilę ir pagarbą turi. „Mokytojas Kęstas mokiniams, kurie labai nemėgsta fizinio aktyvumo, padeda pamėgti nors vieną sporto šaką ir ja užsiimti. Visuomet gali ateiti pas jį ir pakalbėti ne tik apie mokymosi pasiekimus, bet ir apie gyvenimą. Šis mokytojas visada pasiteirauja, kokios mūsų nuotaikos, ar neturime kokių nors sunkumų mokykloje. Kadangi jis yra tikrai labai nuoširdus mokytojas, suprantantis mokinį, padedantis jam įveikti sunkumus, jis turi būti nominuotas Metų mokytoju“ – Metų mokytojų rinkimų komisijai rašė 4d klasės mokinė Lineta Kuzmenkovaitė. Būtent mokinių nuomonė ir nulėmė, kad Kęstas Karsokas būtų nominuotas 2019 metų Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokytoju.

Kūno kultūros mokytojas Kęstas Karsokas – tikras profesionalas. Jis Lietuvos kūno kultūros akademijoje yra baigęs sporto pedagogikos studijų programą (įgijo edukologijos bakalauro laipsnį bei lengvosios atletikos trenerio kvalifikaciją) ir sporto fiziologijos studijų programą (įgijo biologijos magistro laipsnį). Kęstas Karsokas dirbo Trakų internatinėje mokykloje, Trakų globos namuose, o nuo 2002 metų dirba Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje. Gimnazijoje mokytojas veda įdomias fizinio ugdymo ir pasirinktos sporto šakos (stalo tenisas) pamokas, neformaliojo švietimo užsiėmimus (krepšinis, stalo tenisas, atletinė gimnastika), yra abiturientų klasės auklėtojas, nuolat ruošia mokinius savivaldybės ar respublikinėms varžyboms. Kęstutis, kaip jį vadina kolegos, gimnazijos ir miesto bendruomenei organizuoja stalo teniso turnyrus, skirtus Vasario 16-ajai, Kovo 11-ajai, aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje (projektas „Judėk ir tobulėk!“, labdaros renginys „Kalėdų alėja“, gimnazijos tradicinės šventės). Mokytojas Kęstas Karsokas yra vtas mokytojas, kuris darbe ne tik dirba, bet gyvena darbu, ir tai, akivaizdu, jam patinka.

Mokiniams – džiaugsmas dalyvauti mokytojo Kęsto pamokose, kolegoms – malonumas dirbti kartu su Kęstučiu, administracijai – garbė turėti tokį kūno kultūros mokytoją!

Danutė Liutkevičienė,

Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Ar darbas teikia džiaugsmą?)

Danutė Liutkevičienė: Prašau papasakoti apie savo šaknis. Iš kur esate kilęs? Kur mokėtės, kaip sekėsi?

Kęstas Karsokas: Mano gyvenimas susijęs su Pylimais, kaimu šalia Vievio. Čia 1975 metais gimiau ir praleidau savo vaikystę, paauglystę. Graži gamta - šalia esantis nuostabaus grožio ežeras, miškas - stipriai  mane „prirakino“ prie šios vietos. Kur bebūčiau, visuomet jaučiu didelę trauką grįžti atgal. Šalia namų buvo vaikų vasaros poilsio stovykla, kur su draugais leisdavome savo laisvalaikį žaisdami futbolą ir krepšinį iki vėlumos. Kartais ir dabar pro ten pravažiuoju dviračiu, liūdnai atrodo nykstantys bei griūvantys pastatai bei sporto aikštelės, medžiais apaugęs futbolo stadionas ir ta tyla be vaikų šurmulio ir sportinio azarto.

Danutė Liutkevičienė: Ar Jums, sportuojančiam vaikinui, patiko mokytis?

Kęstas Karsokas: Mokiausi Vievio mokykloje, mokslai sekėsi gana gerai. Patiko tos pamokos, kur mokytojai mokėjo suderinti žinias, nuoširdų bendravimą, humoro jausmą. Iš mokyklos laikų išliko tik šilti prisiminimai: įdomios pamokos, klasės draugai. Mokykloje žaidžiau rankinį, vyresnėse klasėse pamėgau bėgimą. Baigęs mokyklą įstojau į Kūno kultūros institutą, norėjosi mokytis ir sportuoti, pasirinkau lengvąją atletiką. Bėgiojau vidutinius nuotolius, sekėsi neblogai. Baigiau bakalauro studijas, įgijau magistro laipsnį. Kol mokiausi magistrantūroje, teko padirbėti degalinėje operatoriumi. Kuo toliau, to mažiau likdavo laiko bėgimui.

Danutė Liutkevičienė: Kaip susiklostė Jūsų gyvenimas po studijų?

Kęstas Karsokas: Labai džiaugiuosi, kad sugrįžau į gimtinę ir sukūręs šeimą apsigyvenau Pylimuose, kur su žmona Ramune auginame du nuostabius sūnus - Vilių ir Augustą.

Danutė Liutkevičienė: Prisiminkite savo, kaip pedagogo, kelią.

Kęstas Karsokas: Pirmoji darbinė patirtis nelengva emociškai: dirbau auklėtoju Trakų globos namuose, kur teko pamatyti labai sudėtingą vaikų gyvenimą, išklausyti ir kartu išgyventi graudžias, kartais net tragiškas istorijas. Tai psichologiškai bene sunkiausias pedagoginio darbo etapas. Vėliau pradėjau dirbti Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje fizinio ugdymo mokytoju. Pradžioje buvo sunkoka, bet po truputį apsipratau. Kuo toliau, tuo labiau darbas teikia džiaugsmą. Ypač tada, kai matau nesuvaidintas vaikų emocijas, norą varžytis, tobulėti. Džiugu, kuomet po pamokos vaikai šypsosi. Bet būna ir nusivylimų – ne visada pavyksta sudominti visus mokinius.

Danutė Liutkevičienė: Kaip suprantate pašaukimą būti mokytoju?

Kęstas Karsokas: Dažnai užduodu sau šį klausimą, o atsakymo nerandu. Gal mokytojo pašaukimas ne tik mokyti, bet ir mokytis?... Išsikeliu, rodos, tobulą vaizdinį, o tada pastebiu, kad ne viską galiu padaryti. Tuomet apima neigiamos emocijos. Tada stengiuosi džiaugtis kad ir maža pergale, o ne graužtis dėl nepasiektų maksimalių tikslų.

Danutė Liutkevičienė: Jus mokiniai išrinko Metų mokytoju. Kaip tapti geru mokytoju?  

Kęstas Karsokas: Stengiuosi su mokiniais būti nuoširdus, priimti juos tokius, kokie yra, kiekviename įžvelgti kad ir mažiausią pažangą, padrąsinti, nemoralizuoti. Džiaugiuosi, kad pavyksta bendrauti  su mokiniais be įtampų.

Danutė Liutkevičienė: Ką veikiate po darbo? Kokie Jūsų pomėgiai?

Kęstas Karsokas: Darbas mokykloje labiausiai išsunkia psichologiškai. Savaitgaliais norisi ramumos, o geriausias  poilsis - gamtoje. Miškas ta vieta,  kur atsigaunu nuo įtempto darbo.

Danutė Liutkevičienė: Ką pastebite šiandieniame gyvenime? Kas džiugina? Kas neramina?

Kęstas Karsokas: Gyvenimas įgavo nežmonišką tempą, laikas nenumaldomai skrieja ir kartais norisi sustoti, o dar tiek svajonių...  Informacijos gausa ir didžiulė kaita sukelia pastovų lėkimo ir paviršutiniškumo jausmą. Kartais būna neramu dėl ateities.

Danutė Liutkevičienė: Dėkoju už pokalbį.

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise