Prasidedant mokinių atostogoms, pakalbinau mokinį, kuris per atostogas sukinėjasi gimnazijoje, savaitgaliais su vyresniuoju broliu ir tėčiu triūsia prie aparatūros, bene kasdien su mokytojais ir bendraamžiais kuria planus, kaip patobulinti renginio apšvietimą, kaip užtikrinti kokybišką garsą.

Pijus Norušis – 2c klasės mokinys, gimnazijos direktoriaus patarėjas salės renovavimo klausimais, direktoriaus pavaduotojos ugdymui padėjėjas organizuojant renginius, robotikos būrelio vadovo bendramintis.  

Kaip Pijus surado kelią į technikos pasaulį? Kaip jam pavyksta suderinti mokslus ir pomėgius?

Danutė Liutkevičienė

Visi mano pomėgiai vienaip ar kitaip susiję su technika. Kartu su Justinu Ladanausku užsiimame technine gimnazijos renginių dalimi. Norime, kad viskas įvyktų kuo geriau ir profesionaliau. Ne visada pavyksta, iškyla nesklandumų.  Bet juk tik taip galima tobulėti: padarai klaidą, stengiesi, kad ji nepasikartotų, ir mokaisi.

Pastaruoju metu didžiąją laiko dalį skiriame naujos gimnazijos renginių salės įrengimui. Ieškome informacijos, projektuojame, išbandome. Tai prasminga veikla: darbuodamiesi įgauname daug naudingos patirties. Įrengiant salę mums padeda mokytojai Henrikas Vaišvila ir Vytautas Mečkauskas. Labai džiugu, kad gimnazija nusprendė atsinaujinti. Manau, kad dėl to renginiai taps dar įdomesni, daugiau jaunimo norės prisidėti prie jų organizavimo.

Domiuosi ir muzika, šiuo metu prodiusavimu. Su draugais planuojame išleisti pirmąjį albumą. Stengiuosi išbandyti vis naujus dalykus, atrasti tai, kas mane labiausiai domina ir kuo norėčiau užsiimti ateityje. Galbūt tai mano karjeros kelias?

Aišku, pomėgius suderinti su pamokomis yra sunku, neretai mokslams skirtą laiką aukoju dėl naujų projektų. Žinau, kad tai nėra gerai, tačiau bandau planuoti laiką taip, kad jo užtektų ir pamokoms, ir pomėgiams.

Pijus Norušis, 2c klasės mokinys

Pažinties su Pijumi pradžia – 2008 m. Tada su jo broliu Juliumi vykdėme aktų salės atnaujinimo darbus, susijusius su artėjančiu teatro festivaliu „Felicija“. Ir jau tuomet Pijus (o buvo jam tik šešeri) pasižymėjo savo guvumu. Lakstė po salę, domėjosi darbais, tampė lentgalius, kartais paslėpdavo svarbią elektronikos detalę... Apie jį tada kalbėjome – Pijus bus žmogumi.

Jam būnant aštuntoje klasėje, pakvietėme Pijų, kaip saksofono virtuozą, groti gimnazijos abiturientų brandos atestatų įteikimo šventėje. Neatsisakė. Paprašėme techniškai apipavidalinti gimnazijos šventę. Sutiko. Sakėme, kad neturime reikalingo įrenginio. Atsakė – padarysiu. Taigi, galima teigti, kad Pijus tapo labai svarbus ir reikalingas gimnazijos bendruomenės narys. Klasių kolektyvai, gimnazijos administracija nebeįsivaizduoja, kaip be Pijaus būtų galima įgyvendinti svarbius sumanymus ir idėjas.

Asmeniškai esu dėkingas Pijui Norušiui už teiktus patarimus renovuojant renginių salę. Dėkingas už realius darbus. Dėkingas už būsimas veiklas, kurias jau esame suplanavę.

Ir tegu tėveliai nelabai sielojasi dėl Pijaus matematikos PUPP, nes ne žinių patikrinimai ar egzaminai parodo mokinio pasirengimą gyvenimo iššūkiams, o jo gebėjimai, kurie atsiskleidžia kūrybinėje ir visuomeninėje veikloje.

Gimnazijos direktorius Egidijus Kontrimas

Mano brolis atkaklus, siekiantis užsibrėžto tikslo. Prieš 3-4 metus susidomėjo technologijomis. Jam kyla klausimų – aš padedu surasti atsakymus. Tiesa, kai kyla klausimų man ir kai nenoriu gaišti laiko informacijos paieškai, kreipiuosi į brolį, jis man padeda.

Bendraudamas su broliu, remiuosi sava patirtimi. Buvo laikas, kai aš norėjau turėti daugiau ir geresnių techninių priemonių, bet dėl suprantamų priežasčių tėveliai ne visada galėjo jomis aprūpinti. Nutariau, kad broliui taip negali būti. Todėl stengiuosi aprūpinti Pijų jam reikalingomis priemonėmis: įrenginiai laisvalaikiui, kompiuteris darbui, detalės, reikalingos patobulinti kompiuterį, plančetė, telefonas, garso kolonėlės... Kai pamačiau jo pomėgį kurti, palaikiau ir drąsinau. Pasiteisino ir tai, kad pasiūliau jam kortelę ir paskatinau susirasti reikiamas priemones, užsisakyti jas internetu. Žinoma, brolį konsultavau.

Kai Pijus ėmė rūpintis technine renginių dalimi, teko atvažiuoti į vietą ir pagelbėti. Broliui įgyvendinti sumanymus padėjo ir mano ryšiai, kuriuos įgijau dar mokydamasis Elektrėnuose. Man svarbu patarti broliui, supažindinti su žmonėmis, nes žinau jo potencialą, matau jo norą, vertinu galimybes. Suprantu, kad palaikymas, ko dažnai jauniems žmonėms trūksta, labai svarbu.

Stebiu savo brolio veiklą: analizuojame klaidas, kuriame planus. Ne kartą parodžiau broliui renginių užkulisius, tariamės dėl dalyvavimo filmavimuose, dėl susipažinimo su rimta profesionalia įranga. Stengiuosi parodyti Pijui kryptį, padedu atrasti kelią.

Julius Norušis

„Versmės“ gimnazija pirmą kartą Pijų pamatė XXXI abiturientų laidos brandos atestatų įteikimo šventėje. Saksofonu atliekama melodija užbūrė visus. Vaikinas mėgsta ne tik muziką, jis domisi kino kūrimu bei robotika.

Pijaus aktyvi veikla prasidėjo praėjusių metų rudenį, kai padėjo mokytojui H. Vaišvilai derinti aparatūrą Rugsėjo 1-osios šventei. Jau tada buvo matyti - labiau suprantantį ir atsakingą pagalbininką sunku būtų ir įsivaizduoti.  Vėliau sekė jo savarankiška veikla: pirmokų krikštynos, Kalėdų alėja, Vasario 16-oji, Kovo 11-oji, Paskutinio skambučio šventė. Pijus daug prisidėjo įrengiant ir gimnazijos renginių salę.

Šiandien galima pasakyti, kad Pijus savo pomėgių fanatikas iki „kaulų čiulpų smegenų“, dažnai pamirštantis pavalgyti, laiku grįžti namo. Į savo veiklą geba įtraukti savo šeimos narius, draugus ir pažįstamus.

Pijus buvo nominuotas 2018 metų visuomenininku ir pelnė Metų atradimo titulą.

Direktoriaus pavaduotojas ugdymui Aurelija Griščenkienė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise