Elektrėnų kultūros centro direktoriaus Remigijaus Suslavičiaus pakviesti dalyvavome projekte „History of diversity“ (pagal programą „Erasmus+“), kuris buvo vykdomas Brenna mieste Lenkijoje. Projekte dalyvavo jaunimas iš Lenkijos, Rumunijos ir Lietuvos. Lietuvai atstovavo devyni mokiniai iš Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos, dvi buvusios gimnazistės ir du vadovai.

Projekto veiklos buvo vykdomos miestelyje Brenna, kuris įsikūręs Silezijos Beskidų kalnuose, prie Brennicos ir Vyslos upių (Pietų Lenkijoje). Mus, lygumų gyventojus, sužavėjo kraštovaizdis. Darbinė nuotaika buvo puiki, todėl laikas, mokantis tautinių šokių, dainų, dalyvaujant diskusijose ir rengiant pranešimus, neprailgo. Tikrai susipažinome su rumunų ir lenkų kultūra. Tikimės, sudominome ir juos mūsų krašto istorija, papročiais ir kultūra.

Džiaugiamės, kad mums buvo suorganizuotos pažintinės ekskursijos. Mieste Pszczyna aplankėme etnografinį muziejų, grožėjomės dvaro ekspozicija, pabuvojome mini Zoologijos sode, kur didžiausią įspūdį paliko bizonai. Miestiečius aikštėje pradžiuginome sušoktu polonezu, kurį šoko visi projekto dalyviai, ir pačių sukurta daina apie aitvarą (daina buvo atlikta keturiomis kalbomis). Wislos miestelyje kėlėmės į kalnų viršūnes, iš kur matėme ne tik Pietų Lenkiją, bet ir Čekiją.

Sugrįžusi supratau: projektinėje veikloje susidraugauja ne tik pavieniai žmonės, bet ir tautos. Tai džiugina. Be to, kelionėje dar geriau supranti jaunus žmones, mokinius, o jie – mus, pedagogus. Dėkoju Elektrėnų kultūros centro direktoriui Remigijui Suslavičiui už idėją ir išvykos organizavimą. Džiaugiuosi gimnazistų draugyste su Elektrėnų kultūros centro darbuotoja Nijole Skorubskiene.

Mokytoja Regina Butkienė

Mainų programa jaunam žmogui duoda labai daug. Ji atveria duris į platųjį pasaulį - naujas pažintis, naujus draugus, jaudinančius nuotykius bei teigiamas emocijas. Mainų programa ne tik praplečia draugų akiratį, bet ir gerina anglų kalbos žinias, moko etiketo, kultūros, padeda lengviau atrasti save. Mainuose aš susiradau daug naujų draugų, su kuriais buvo sunku išsiskirti. Pirmą kartą teko jodinėti žirgu, kurti dainą, šokti kitų tautų liaudies šokius ir ragauti jų nacionalinius patiekalus. Mūsų komanda išsiskyrė draugiškumu: mokėjome dirbti komandoje, vieni kitus palaikėme ir buvome labai tolerantiški. Lenkija yra labai didelė šalis, tačiau joje gyvena tokie pat draugiški, mandagūs ir labai geri žmonės kaip ir mūsų mažoje Lietuvoje. Nors kelionė ir buvo ilga, tačiau gražūs vaizdai, nauji draugai ir visi įspūdžiai padarė šią kelionę nepakartojamą.

Greta Čugunovaitė

Manau, žmogui per gyvenimą reikia pamatyti labai daug. Juk įdomu, kaip kitose šalyse gyvena žmonės. Pažintis su kitų šalių atstovais ugdo toleranciją. Be galimybės pažinti kitus, mainų programose pažįsti labiau ir save. Esu laiminga, kad dalyvavau projekte „History of diversity“, tik apgailestauju, kad sutrikus sveikatai negalėjau būti labai aktyvi ir pamatyti dar daugiau.

Gabija Gedminaitė

 

Šokis mano gyvenime yra labai svarbus. Jus padeda atskleisti emocijas, jausmus, kurti gėrį ir perduoti žinutę. Šokiais užsiimu labai rimtai, šoku ir šoksiu. Šiame projekte sužinojau ir išmokau kitų šalių šokių. Buvo įdomu pamatyti, kaip skiriasi judesiai, muzikinė išraiška. Jei tik pasitaikys galimybė dar kartą dalyvauti kultūrinių mainų programoje, būtinai dalyvausiu, nes taip įgaunama daug patirties, susipažįstama su kitomis kultūromis, sužinoma kitų šalių istorija, pagerinami gebėjimai kalbėti anglų kalba. Rekomenduoju visiems, jei tik pasitaikys galimybė, dalyvauti mainų programose!

Martina Ramanauskaitė

 

Kelionė į Lenkiją paliko labai daug įvairiausių įspūdžių. Tikrai verta buvo važiuoti ir dalyvauti mainų programoje. Šioje mainų programoje man patiko labai daug dalykų, ypač pažintys su naujais žmonėmis. Dauguma jų buvo labai draugiški, bendraujantys ir įdomūs. Taip pat patiko dalyvauti įvairiausiose skirtingose veiklose, atlikti užduotis ir bendradarbiauti su kitais. Pamatėme daug gražių vietų, susipažinome su kitų šalių kultūra. Labai smagiai ir įsimintinai praleidome laiką! Manau, tarptautiniuose renginiuose dalyvauti svarbu, nes atsiranda galimybė pabendrauti su įvairiais žmonėmis, pamatyti ir pabūti naujose vietose, sužinoti daugiau apie kitas šalis, bendrauti kita kalba, išbandyti naujų veiklų ir išmokti daug gražių ir naudingų dalykų, taip pat įgyti daug vertingos patirties, kuri padės gyvenime. Manau, kad dalyvauti tokiuose projektuose tikrai yra verta ir svarbu!

Gabrielė Valentinavičiūtė

 

Tarptautiniame projekte dalyvavau pirmą kartą, todėl patirties neturėjau. Mainuose daug ko galima išmokti, sužinoti. Visada galima susirasti naujų draugų. Nuostolis - praleistos pamokas, nes šios irgi yra labai svarbios. Vis dėlto šią programą atsiminsiu visam gyvenimui, nes ji buvo labai įdomi ir linksma. Lenkija yra be galo graži ir turtinga kultūrinių tradicijų šalis. Labiausiai man patiko Lenkijos kraštovaizdžiai ir kultūriniai pastatai, paminklai. Žinoma, patiko ir tai, kad Lenkijoje viskas pigu.

Aleksandra Kornejeva

 

Mano komanda, su kuria dalyvavome projekte „History of diversity“, ypatinga tuo, kad mes visada buvome grupėje ir visur dalyvavome kartu bei atsakingai dirbome! Kartu išmokome ir sužinojome labai daug: susipažinome su lenkų ir rumunų tautiniais šokiais bei dainomis, pažinome jų svarbiausias tradicijas, išmokome tuose kraštuose žaidžiamų žaidimų. Pirmas dalyvavimas tarptautiniame projekte – puikus startas tolesnei projektinei veiklai!

Justinas Ladanauskas

 

Į šį projektą patekau, nes šoku mokytojos Reginos Butkienės vadovaujamame būrelyje. Ji žinojo, kad esu aktyvi, todėl pasiūlė kartu važiuoti. Man labai patiko veiklos užsiėmimų metu, sutikti žmonės, projekto įgyvendinimo vieta. Pabrėžtina, kad projekto dalyviai buvo labai draugiški. Kaip ir tikėjausi, kelionė buvo naudinga: pagerėjo komunikavimas anglų kalba, susipažinau su kitų kultūrų žmonėmis ir jų tradicijomis. Tai yra nuostabi patirtis! Manau, kad visi bent kartą turėtų sudalyvauti projektinėje veikoje pagal „Erasmus+“ programą.

Justina Burlėgaitė

 

Tarptautinių projektų patirties turiu nedaug. Šie mainai man buvo antrieji. Drauge su Lenkijos ir Rumunijos atstovais kalbėjome apie kultūrinę įvairovę, šokome liaudies šokius, siekėme daugiausiai šokančių žmonių Lenkijoje rekordo. Nuostabu, kad tai pavyko. Šis projektas man atvėrė akis, jog mes visi esame panašūs ir kultūriniai skirtumai ar odos spalva neturi atskirti žmonių. Tai supratau šokdama su visiškai nepažįstamais žmonėmis ir net nesuprasdama jų kalbos. Širdyje buvo taip gera! Atrodė, kad esame sesės ir broliai. Žinoma, ypatingai gerai jaučiausi lietuvių komandoje: mes buvome ne tik bendramoksliai, bet ir artimiausi draugai! Džiaugiuosi nuostabiai praleistu laiku. Dėkoju šokių vadovei Reginai Butkienei!

Ugnė Kučinskaitė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise