Roberta Rakauskaitė – Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos 3d klasės mokinė. Be atsakingo mokymosi, kūrybinės veiklos būreliuose, mergina aktyviai dalyvauja gimnazijos savivaldos institucijų – Gimnazijos tarybos, Mokinių tarybos – veikloje.

Kai kalbinau ją, supratau, nereikia klausimų, tereikia tik atsakymų. Juose išmintis, patirtis, stiprybė, energija, paprastumas, požiūris, pozityvas!

Žaviuosi šiandieniniu jaunimu!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Liutkevičienė

 

Mokykla

Labai labai geras dalykas šiandieninėje mokykloje yra tas mokomųjų dalykų ir jų lygių (kursų) pasirinkimas 10 klasės pabaigoje.

Aš manau, kad tikrai turime daugybę nuostabių, šiuolaikiškų, savo srities specialistų mokytojų, kurie negaili savo laiko ir energijos. Tokius mokytojus tikrai turime išsaugoti, nes jie daro didžiulę įtaką kiekvienam iš mūsų.

Svarbu, kad mokytojui būtų įdomu tai, ko jis moko. Dar svarbiau, kad mokytojas domėtųsi daugybe kitų dalykų, kad entuziastingai pasakotų savo patirtis. To mokytojui ir pakaktų. O mokiniai pasirinks.

Šiandieninė mokykla vis dar yra labai varžanti. Neretai mokyklose džiaugiamasi tik tais mokiniais, kurie puikiai mokosi. Dėl to man šiek tiek liūdna... Juk tiek daug jaunų žmonių daro nuostabius dalykus ir už mokyklos ribų.

Tobulinti ir keisti reikėtų pačią švietimo sistemą, bet tai skamba kiek banalokai, nes daug kas šiomis dienomis apie tai kalba be tikslių argumentų.

Manau, kad mokykla dar toli gražu ne viskas. Mes esami mokomi, kad mums vienodai puikiai turi sektis visi dalykai. Turime būti tobuli, kad atitiktume visuomenės standartus. Taip, mokytis svarbu. Nes, kaip sako mano lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Augutė Liutkevičienė, tik tas, kuris mokosi, išlieka jaunas. Bet mokytis nebūtinai reiškia vienodai puikiai suprasti visus mokomuosius dalykus. Mokytis galima ir už mokyklos ribų. Manau, kad tai ir yra problema, kad bandoma įtikinti moksleivius, jog jie turi būti tobuli.

Nors ir nelabai galiu taip sakyti, kadangi aplink mane yra tik labai maža to jaunimo dalis, bet pažiūrėkit, kiek nuostabių, jaunų žmonių keliauja, savanoriauja, dirba, nes jie nori pažinti šį pasaulį. Nori visą jį aprėpti. Tai irgi yra mokslas. Tik kartais tai pamirštame arba labai nuvertiname.

 

Pomėgiai.

Vaikystėje domėjausi muzika ir knygomis. Skaitydavau tikrai labai daug. Ir vis dar skaitau, tačiau, deja, nebe tiek daug.

Labai daug išmokstu skaitovų būrelyje. Dėkoju mokytojai Augutei Liutkevičienei ir komandos nariams, tik su jais kompozicijos pristatymo metu patiriu nerealių emocijų. Pajuntu, kad esu gyva. Manau, šios veiklos labiausiai pasiilgsiu, kai baigsiu mokyklą.

Lankau šokių ir plaukimo treniruotes. Tai mane atgaivina ir atpalaiduoja.

Dėl daugybės veiklų šiek tiek nukenčia mokslai. Suspėti nėra lengva, tačiau įmanoma. Kovas gana įtemptas mėnuo, bet jau žinau, kad balandis tikrai bus laisvesnis, tai jo ir laukiu.

Domiuosi istorija. Man tai yra tikriausiai vienas įdomiausių mokamųjų dalykų.

Mane domina žmonių psichologija. Norisi išsiaiškinti, kas lemia žmonių veiksmus, mintis, poelgius.

 

Bendraamžiai.

Šiandieninis pasaulis labai platus ir visuomeninė veikla yra tik viena sritis, kuria jaunimas gali užsiimti. Yra juk tokia daugybė menų, informacinių technologijų, sporto sričių, kur kiekvienas gali atrasti sau patinkančią veiklą. Tikrai manau, kad šiandieninis jaunimas yra aktyvus, tik nebūtinai visuomeninėje veikloje. Nemeluosiu – įtraukti moksleivius į visuomeninę veikla yra sunku. Tačiau, jei jiems ši sritis nėra įdomi, viskas gerai. Pasaulis toks platus, kad tai yra tik viena iš milijono galimybių, ką gali veikti jaunas žmogus savo gyvenime.

 

Autoritetai.

Mano diedukas Algimantas Saladžius man visada buvo autoritetas. Tai tikriausiai pats tvirčiausias ir šilčiausias man pažįstamas žmogus.

 

Ateitis

Dar tiksliai nežinau, ką norėčiau studijuoti. Yra per daug mane dominančių sričių. Tačiau labai stipriai dėl to nesijaudinu, manau, kad pasaulis per daug platus, per daug jame galimybių, kad jaudinčiausi dėl to, kurią studijų kryptį pasirinkti. Kai tiksliai žinosiu, ko noriu, tada ir studijuosiu, o iki tol dar galima patirti daugybę dalykų, kurie, tikiu, padės man suprasti, kuri veikla man iš tiesų teikia laimę ir padės man dar geriau pažinti pasaulį.

 

Žmogus tarp žmonių

Pradinėje ir progimnazijoje buvau ganėtinai nedrąsus, šiek tiek užsidaręs vaikas. Dabar visai laisvai bendrauju su žmonėmis, tačiau vis tiek turiu nemažai intravertiškumo.

Atėjusi į „Versmę“ šiek tiek jaudinausi, nes „Ąžuolyno“ progimnazijoje jau viskas buvo žinoma, suprantama, lengva, o čia vėl viskas nuo pradžių. Tačiau visai netikėtai dar mokslo metų pradžioje įsitraukiau į keletą veiklų ir nepastebėjau, kaip viskas tapo pažįstama ir sava. Gimnazijoje, tikriausiai, labiausiai sužavėjo kai kurie mokytojai, kurie, matėsi, labai myli savo darbą.

Sunku pasakyti, kokį poveikį man daro suaugusieji. Tėvai ir mokytojai tikrai daro didžiulę įtaką. Štai nuvedė mane tėvai į Meno mokyklą, kurioje gitaros mokytojas Aurimas Medzikauskas ne tik išmokė groti gitara, bet ir suteikė daugybę gyvenimiškų pamokų.

Visuomenė kiekvieną dieną kiekvienam žmogui daro didžiulę įtaką, žmogui to nė nesuprantant. Bet vis dėlto pats žmogus apsisprendžia, ką nori daryti, ir aplinkiniai jam gali tik padėti, tačiau žmogus pats priima sprendimus.

Šiuo metu dalyvauju organizacijų „Jaunimo Europos komanda“ ir „Žinau, ką renku“ veiklose. Aš tikiu jų idėjomis ir tikslais. Su „Žinau, ką renku“ Elektrėnų komanda organizavome kandidatų į Elektrėnų savivaldybės merus debatus. Manau, šie debatai yra tikrai labai reikšmingi aplinkiniams. O ir pati, dirbdama komandoje, labai daug išmokau. Su „Jaunimo Europos komanda“ kovo mėnesį organizuojame protmūšį Europos Sąjungos tema. Netrukus – mūsų renginys Eurodebatai, kuriuose moksleiviai diskutuos apie Europos Parlamento rinkimus. Šios veiklos reikalingos ne tik man, jos naudingos ir aplinkiniams. Debatai padės išsiaiškinti Europos Parlamento rinkimų svarbą. O labiausiai džiaugiuosi, kad dalyvauju projekte „Moterys kalba“. Nors prie šios iniciatyvos prisijungiau dar palyginti neseniai, tačiau šiuo metu man tai yra svarbiausia ir maloniausia veikla. Ir jeigu debatus, protmūšius laikau labiau reikšmingus kitiems, tai ši veikla didžiausią pridėtinę vertę teikia man.

 

Roberta Rakauskaitė, 3d klasės mokinė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise