Kategorija: Mes galim

Deivydas Rokas Stančikas – Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos 3d klasės mokinys. Jo pažymių vidurkis – 10. Deivydas – daugybės olimpiadų, konkursų prizininkas. Šiais mokslo metais Deivydas tapo nugalėtoju šiose savivaldybės olimpiadose: matematika (I vieta), biologija (I vieta), chemija (I vieta), informacinės technologijos (III vieta), lietuvių kalba ir literatūra (III vieta). Už akademinius pasiekimus Deivydas Rokas Stančikas tapo 2017 metų geriausiu mokiniu Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje!

Danutė Liutkevičienė: Laimingi tie, kurie turi artimų žmonių ratą. Papasakok apie savo šeimą.

Deivydas Rokas Stančikas: Mano šeima nėra didelė, neturiu nei brolių, nei sesių. Tėvai yra ypatingai svarbūs žmonės mano gyvenime. Ir anksčiau, ir dabar gana daug laiko praleidžiame kartu, ypač vasarą, kada drauge dirbame, o po darbų ilsimės. Retai kada pasitaiko tokia diena, kai mes nesusirenkame bent jau vakarienės, kada kartu valgome, o vėliau kalbamės, aptariame dienos įvykius ir, jei pavyksta suderinti pomėgius, kartu pažiūrime kokią laidą ar serialą. Maniau, kad šeimos susitikimai yra įprastas reiškinys, tačiau prisimenu pokalbį per rusų kalbos pamoką. Nustebau, kad mažuma šeimų suranda laiko ir noro pabendrauti, nesusirenka net vakarienės.

Danutė Liutkevičienė: Įprasta galvoti, kad žmogų formuoja ne tik šeima, bet ir mokykla. Papasakok apie mokyklas, kuriose tu mokeisi. Kokią įtaką tau jos padarė?

Deivydas Rokas Stančikas: Pirmoji mano mokykla – Elektrėnų savivaldybės Pastrėvio pagrindinė mokykla (dabar Elektrėnų savivaldybės Semeliškių gimnazijos Pastrėvio skyrius). Pastrėvio mokykla nedidelė, tačiau joje taip pat galima pasiekti gerų mokymosi rezultatų. Šioje mokykloje sutikau ne vieną puikų pedagogą. Tai rusų kalbos mokytoja Irina Rastorgujeva, sugebėjusi sudominti savo mokomuoju dalyku. Nors man asmeniškai rusų kalba nebuvo mėgstamiausia pamoka, tačiau mokytojos Irinos pamokos labai patikdavo bei greitai prabėgdavo. Su šia mokytoja nei rusų kalbos gramatika, nei įvairios užduotys nebuvo baisios. Taip pat galėčiau paminėti ir savo pirmąją auklėtoją bei anglų kalbos mokytoją Viliją Špiliauskaitę, kuri ne tik mus mokė, bet ir organizavo daug ekskursijų. Dar viena mokytoja, kurios pamokas prisimenu, yra mokyklos vadovė Dangutė Stasiūnienė, dėsčiusi biologiją ir chemiją. Turbūt šios mokytojos pamokose ir gimė pirmasis susidomėjimas gamtos mokslais. Pastrėvio mokykla – maža, jauki, saugi, joje buvo gera mokytis, tačiau ne visiems mokiniams pavyksta atsikleisti mažoje mokykloje. Prieš trejus metus patekau į didelę „Versmės“ gimnazijos bendruomenę ir gavau galimybę susipažinti su daugybe skirtingų žmonių, išplėsti savo pažįstamų ir draugų ratą. Suprantama, „Versmėje“ mokinių galimybės yra didžiulės. Gana dažnai mokykloje apsilanko įvairūs žmonės, vedantys paskaitas, taip galime praplėsti savo akiratį. Atrodo, kad esi ne tik mokyklos ar miestelio, bet Lietuvos ar pasaulio bendruomenės narys! Pavyzdžiui, turėjau galimybę išbandyti Euroscolą ir išvykti į Europos parlamentą Strasbūre. Smagu buvo ruoštis ir dalyvauti Euroscolai, esu labai dėkingas mokytojai Dainai Valančienei už pagalbą ruošiantis konkursui. Kelionė po Europą paliko neišdildomą įspūdį. Perėjimas į „Versmę“ man buvo gana didelis iššūkis – prisimenu save pirmosiomis dienomis mokykloje, buvo labai nedrąsu, nes beveik nieko nepažinojau. Tačiau, laikui bėgant, kai susipažinau su žmonėmis, pasijutau čia savas ir labai džiaugiuosi savo pasirinkimu mokytis „Versmės“ gimnazijoje.

Danutė Liutkevičienė: Papasakok apie mokymąsi. Įvardink mokomuosius dalykus, kurie tau įdomiausi. O gal tu tas laimingasis, kuriam viskas sekasi?

Deivydas Rokas Stančikas: Mano supratimu, posakis „Gerai, jam viskas sekasi!“ yra mitas. Kad sektųsi gerai, reikia įdėti daug pastangų, kruopštaus ir atsakingo darbo. Prisimenu, kaip sunku buvo mokytis lietuvių kalbos. Pradinėse klasėse diktantų sąsiuviniai net raudonuodavo nuo klaidų... Labai domiuosi biologija. Mokytojai Audrutei Jančiauskienei pasiūlius prisidėti prie Biologų sandraugos veiklos, susidomėjau ir nusprendžiau išbandyti. 10 klasėje pabuvojau trijose BioSos praktikose Vilniaus universitete, kur galėjau išgirsti Lietuvoje žinomų dėstytojų ir studentų paskaitų, atlikti laboratorinius darbus. Vėliau įstojau į NMA (Nacionalinę moksleivių akademiją) ir pernai apsilankiau vasaros sesijoje, kurioje, panašiai kaip ir BioSoje, pirmą dienos dalį gilindavomės į savo pasirinktą dalyką (buvo įvairių dalykų sekcijų: nuo matematikos, biochemijos iki muzikos), antrą dienos dalį praleisdavome bendraudami ir užsiimdami įvairia neformalia veikla – gilinomės į įvarius dalykus: fotografiją, jogą, modernųjį meną ir kitus, o kartais žaisdavome stalo žaidimus ar eidavome paiilsėti prie jūros, kadangi sesija vyko Nidoje. Norintiems pagilinti savo žinias pasirinktoje srityje ir susipažinti su motyvuotais bendraamžiais rekomenduoju mokytis NMA.

Danutė Liutkevičienė: Neįtikėtina, kad mokinys, kurio sąsiuvinis raudonavo nuo klaidų, tapo vienu geriausių lietuvių kalbos ir literatūros žinovu ne tik mokykloje, bet ir savivaldybėje! (Deivydas laimėjo III vietą savivaldybėje lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje). Džiaugiamės tavo akademiniais matematikos, gamtos mokslų, socialinių mokslų, lietuvių kalbos ir literatūros pasiekimais! Ar jau aišku, ką studijuosi?

Deivydas Rokas Stančikas: Nebežinau... Esu ieškojimų kelyje. Atrodė, kad jau žinau, bet ėmiau vėl svarstyti. Gal šią vasarą apsispręsiu? Taigi ne viskas man sekasi – kartais nesiseka pasirinkti!

Danutė Liutkevičienė: Labai dažnai mes, mokytojai, mokinius pažįstame tik tiek, kiek juos matome mokykloje, savo pamokoje. Projekte „Mes galim!“ jau atradome „perliukų“ (vienaračiai, banglentės, „vabalai“, skrydžiai ir t.t.) Gal turi labai mielą užsiėmimą ir ten būni ypatingai laimingas, laisvas?

Deivydas Rokas Stančikas: Nors dar neišmokau groti jokiu muzikos instrumentu, tačiau norėčiau išmokti groti pianinu. Prieš porą metų svarsčiau galimybę pradėti mokytis, bet taip ir neišdrįsau. Muzika užima nemažai vietos mano gyvenime: laisvalaikiu klausausi muzikos, seku muzikos naujienas. Prieš keletą metų buvau grupės „OneRepublic“ koncerte, kuris paliko didžiulį įspūdį. Būtų smagu dažniau apsilankyti mėgstamų atlikėjų koncertuose! Tačiau retai kada užsienio žvaigždės atvyksta į Lietuvą, o kai atvyksta, tai bilietai būna gana brangūs. Dešimtus metus domiuosi „Eurovizijos“ konkursu. Tikiu, kad „Eurovizija“ vyks ir Lietuvoje!

Danutė Liutkevičienė: Dėkoju už pokalbį. Manymas, kad mūsų mokiniai nepakartojami ir saviti, pasitvirtino: džiugu, kad esi ne tik geras mokinys, bet ir puikiai išauklėtas sūnus bei svajojantis jaunuolis.

Deivydas Rokas Stančikas: Labai džiaugiuosi, kad gimnazijoje yra vykdomas projektas „Mes galim!“, kurio metu yra pristatomi įvairių gebėjimų turintys mokiniai. Džiugu, kad gimnazijoje mokiniai yra vertinami ne tik pagal akademinius rezultatus. Manau, kad taip ir turėtų būti. Aš ir pats šio projekto metu daug ką sužinojau apie mokyklos mokinius, tikiuosi, kad kitąmet „Mes galim!“ ne sustos, o plėsis.