Vandenlenčių sportas (angl. wakeboarding) – ekstremali vandens sporto šaka, kuomet sportininkas laikosi ant specialios lentos vandens paviršiuje ir yra lynu tempiamas katerio arba traukiamas kabelio. Vandenlenčių sportas yra viena iš potencialiausių sporto šakų patekti į olimpines žaidynes. Nuo 2005 m. vandenlenčių sportas įtrauktas į Pasaulio žaidynių programą. Lietuvoje ši pramoga pasirodė 2010 m., dabar sparčiai populiarėja, įrengiami vandenlenčių parkai.
Danielius Kriščiūnas, 3d klasės mokinys, yra vandenlenčių sporto entuziastas.
Danutė Liutkevičienė: Kada susidomėjai vandenlenčių sportu ir kodėl?
Danielius Kriščiūnas: Prieš keletą metų tėtis nusivežė mane į vandenlenčių parką. Šia sporto šaka jis, kaip mėgėjas, labai domėjosi ir tebesidomi.
D.L.: Papasakok, kokiomis savybėmis turi pasižymėti žmogus, kuri nori išbandyti vandenlenčių sportą.
D.K.: Kadangi tai vandens sporto šaka, tai labai svarbu gerai jaustis vandenyje: žmogus negali bijoti vandens, turi mokėti plaukti. Svarbu fiziškai stipri viršutinė kūno dalis: rankomis reikia laikytis už baro, vadinamojo vairo. Be abejo, reikia stiprinti visą kūną: būtini užsiėmimai treniruoklių salėje, baseine. Be to, vandenlenčių sporte be užsispyrimo nieko nepasieksi: daugybę kartų sportininkai nukrenta, kol pavyksta atlikti tam tikras kombinacijas. Kadangi aš dalyvauju varžybose, tai daug dėmesio skiriu technikos tobulinimui, ypač lankstumui ir tikslumui. Man labai patinka vandenlenčių sportas, tad ir nėra sudėtinga. Žinoma, jei žmogus nori pramogauti su vandenlente, viskas paprasčiau: tereikia ateiti į vandenlenčių parką ir išbandyti. Ši pramoga prieinama kiekvienam. Tai saugu, įdomu ir paprasta!
D.L.: Kur galima treniruotis? Ar Elektrėnuose yra vandenlenčių klubas ar mokykla?
D.K.: Iki šiol aš treniravausi vandenlenčių parke netoli Trakų. Ateinantį sezoną treniruotis bus dar paprasčiau: vandenlenčių trasa „Away“ bus Elektrėnuose! Ši trasa bus viena geriausių – tiks ir mėgėjams, ir profesionalams!
D.L.: Kokia poziciją – profesionalo ar mėgėjo – tu užimi?
D.K.: Žinoma, pirmiausia šis sportas man buvo kaip pramoga, kaip laisvalaikio praleidimas. Vėliau tobulėjau ir pradėjau dalyvauti varžybose. Vandenlenčių sporte yra keletas grupių: KIDS (iki 18 metų), MEN OPEN (vyrai neprofesionalai), MEN PRO (vyrai profesionalai), WOMEN OPEN (profesionalės ir neprofesionalės kartu). Aš pakankamai aktyviai dalyvauju varžybose ir man sekasi. Pavyzdžiui, 2015 metais (KIDS grupėje) buvau Lietuvos čempionas, o 2017 metais MEN PRO grupėje esu laimėjęs penktą vietą Lietuvoje.
D.L.: Šiuo metu esi gimnazistas. Kaip sekasi mokytis? Kokie tavo studijų planai?
D.K.: Gimnazijoje viskas kitaip. Mokantis man pritrūksta motyvacijos. Žinau, kad reikia mokytis, bet tai man nėra įdomu. Savo ateities be vandenlenčių sporto neįsivaizduoju. Aš jau dabar dirbu šioje srityje: supažindinu žmones su šia sporto šaka, paaiškinu, kaip reikia pakilti iš vandens ir kaip išsilaikyti, esu instruktorius, konsultantas. Manau, kad vandenlenčių sportas ateityje man bus ne tik pramoga, ne tik mėgstamas sportas, bet ir darbas. Svajoju būti treneriu.
D.L.: Matyt, ne vienas vyresnis už tave žmogus iki šiol mažai arba nieko nežinojo apie vandenlenčių sportą. Akivaizdu, kad tai įdomi sporto šaka ir maloni pramoga. Dėkoju už informaciją apie vandenlenčių sportą. Džiaugiuosi tavo pasiekimais šioje srityje. Linkiu rasti entuziazmo ir motyvacijos mokytis pasirinktų dalykų, sėkmingai baigti gimnaziją!