Dizaino pamoka

I.Kuriantys mokiniai.

 Jau beveik dvidešimtmetį gimnazijoje gyvuoja „Dizaino studija“. Kasmet į studiją susirenka mokinės, kurios mėgsta kurti, improvizuoti, puošti save ir savo aplinką. Čia gimsta originalūs papuošalai, interjero detalės, atvirukai, įvairios floristinės kompozicijos. Mokinių rankdarbiai pristatomi olimpiadose, parodose, konkursuose, mugėse. Merginos į studiją renkasi noriai ir užsibūna iki vėlumos, net pamiršdamos rytdienos namų darbus.

Mūsų studiją baigė ne viena dizainerių laida. Tai Enrika Stanislovaitytė (2007 m. laida), Ieva Tamkevičiūtė (2005 m. laida), Laura Čižiūtė (2005 m. laida), Karolina Slatkevičiūtė (2010 m. laida), Lina Valmantaitė (2010 m. laida), Brigita Kapočiūnaitė (2013 m. laida), Aurelija Pranckevičiūtė (2014 m. laida). Jos ypatingai kūrybingos, išradingos, labai draugiškos, tolerantiškos. Šios mokinės buvo mūsų visų gražių idėjų vadovės, didžiausi būrelio autoritetai. Nemažai mokinių, baigusios mokyklą ir studijuodamos aukštosiose mokyklose bei pradėjusios dirbti, nepamiršo savo pomėgio kurti. Mes linkime joms kuo didžiausios sėkmės ir visų kūrybinių svajonių išsipildymo!

Na, o šiuo metu besimokančios Ernesta Zaksaitė (1d klasė), Agnė Morkūnaitė (3c klasė), Evelina Buinovskaja (3e klasė), Nemira Visockaitė (3d klasė), Giedrė Smilgevičiūtė (4d klasė), Layma Sheludyakovaitė (4d klasė) taip pat nenuleidžia sparnų – juk visada atsiranda naujų talentų, kurie kartais išsiskleidžia pamažu, kartais staiga ir netikėtai, užimdamos išėjusiųjų vietą. Visos jos dega noru kurti, puošti ir puoštis, gražinti aplinką, kurioje mokosi ir gyvena. Ir tai labai džiugina. Pavyzdžiui, šiais metais Ernesta Zaksaitė savivaldybės mokinių technologijų olimpiadoje laimėjo I-ąją vietą ir gavo teisę dalyvauti respublikiniame ture. Olimpiada netrukus. Tikimės, Ernestą lydės mūza ir ji sukurs gražių darbų!

Sakoma, kad „menas ir grožis išgelbės pasaulį“. Tikiuosi, kad ir mūsų „Dizaino studijoje“ vykstantis kūrybinis darbas išgelbės visas šias ir dar ateisiančias merginas nuo kasdieninės rutinos, streso bei paaugliškų klystkelių, padės atrasti joms savo užslėptas kūrybines galias, išlaisvins jų vaizduotę, išmiklins jų jaunas darbščias rankas.

 

Dizaino studijos vadovė mokytoja metodininkė Vygintė Vaišvilienė

  1. II. Rankdarbiai - gyvenimo būdas

 

Enrika Stanislovaitytė – Čepulienė nuo penktos klasės lankė „Dizaino studiją“, tris kartus dalyvavo respublikinėje technologijų olimpiadoje (du kartus laimėjo pirmąją vietą), visada buvo kupina idėjų, be galo darbšti, tolerantiška, linksma. Baigusi mokyklą keletą metų ateidavo padirbėti į mūsų būrelį ir buvo tiesiog mūsų talismanas – mergaitės labai laukdavo jos, kad ateitų su naujomis idėjomis. Šiuo metu Enrika dirba reklamos agentūroje „Inspired UM“.

Karolina Slatkevičiūtė nuo penktos klasės lankė „Dizaino studiją“, vieną kartą dalyvavo respublikinėje technologijų olimpiadoje (laimėjo ketvirtąją vietą). Labai kūrybinga, darbšti ir kantri, tolerantiška ir santūri. Visada norėjo išbandyti visas rankdarbių technikas, net ir vyriškas – kaltavo medieną, lankstė vielą, graviravo stiklą.

Brigita Kapočiūnaitė į Dizaino studiją 2011 metais atėjo mokėdama labai daug įvairių rankdarbių: velti vilną ant šilko, nerti vėrinius iš karoliukų, įrišti knygas, gaminti lėles. Mokėsi iš jau žinomų menininkių, susirašinėdama su jomis internetu. Ne kiekvienas suaugęs žmogus turi tiek sveiko užsispyrimo ir valios, kiek jo turėjo Brigita. Ji dalyvavo respublikinėje technologijų olimpiadoje, užėmė trečią vietą. „Dabar dirbu manikiūrininke. Dizainui skiriu tik šiek tiek laiko – kartais kuriu dekoro detales. Tiek entuziazmo, kiek turėjau mokykloje, kaip čia pasakius, mokykloje ir liko... Baigus mokyklą labiausiai rūpėjo studijos Kauno kolegijoje. Užsiimti rankdarbiais noro yra, bet, atrodo, jog fantazijos ir kantrybės tiek nebūtų“ – pasakoja Brigita.

Aurelija Pranckevičiūtė (2014 m. laida) – labai darbšti, kruopšti, turinti daugybę idėjų visiems gyvenimo atvejams – kūrė ir gamino rankdarbius savo šeimos nariams ir draugams gimtadienio proga, Kalėdoms, Velykoms ir visokioms kitokioms progoms. Moka viską – siuvinėti, megzti, velti vilną, verti karoliukus, gaminti lėles, albumus, dekoruoti dėžutes mozaikos technika. Dabar, jau pradėjusi dirbti (dirba ji „Rūtos“ saldainių parduotuvėje), sėkmingai panaudoja savo meninius sugebėjimus. Aurelija laisvalaikiu kuria papuošalus, turi savo sukurtų papuošalų internetinę parduotuvę „Vyy papuošalai“ (https://www.facebook.com/vyypapuosalai/). Aurelijos mama Ilona Pranckevičienė džiaugiasi: „Aurelijos sukurti dirbiniai sušildo namus ir juose gyvenančius žmones. Jie patys brangiausi, skleidžiantys prisiminimus, priverčiantys šypsotis. AČIŪ mokytojai Vygintei Vaišvilienei už įkvėpimą kurti, o savo dukrelei – už MEILĘ šeimai, namams, kūrybai!“

III. Jaukių namų idėja

Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje ir suaugusieji turėjo galimybę lankyti dizaino studiją. 2004 metais buvo vykdomas projektas „Suaugusiųjų vaidmuo ir perspektyvos besimokančioje visuomenėje“. Projekto metu technologijų mokytojos Aldona Vainiūnienė ir Vygintė Vaišvilienė sukvietė mokytojus į dizaino studiją „Kurkime grožį patys!“ Mokytojai dalykininkai noriai pasinėrė į meno ir kūrybos pasaulį: vėrė karoliukus, gamino lėles, piešė ant stiklo, kūrė papuošalus!

Vėliau pagal modulinio mokymo programą „Versmėje“ mokėsi nemažai elektrėniečių, ypač gimnazistų tėvų. Mokytojos Vygintės Vaišvilienės iniciatyva buvo įsikūrusi studija „Jaukių namų idėja“, kur kūrybinės idėjos vedinos rinkosi kūrybingos elektrėnietės kurti grožį. Lijana Steponaitienė pasakoja: „Dvejus metus Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje lankiau dekupažo pamokėles, kurias vedė šios srities specialistė mokytoja Vygintė Vaišvilienė. Nors šioje srityje buvau naujokė, greitai pasinėriau į kūrybą. Niekada nebuvau meno žmogus, bet ši veikla mane labai įtraukė, susižavėjau kūrybišku ir kruopščiu darbu. Viskas buvo išties įdomu! Ypatingai patiko tai, kad grupelėje susirinkdavo kuriančios moterys. Jų kūrybiškumas, draugiškumas, paslaugumas sukurdavo ypatingai jaukią aplinką. Tiesiog buvo gera kurta kartu! Šiuo metu nekuriu. Sukurti darbai puošia mano namus, yra namų interjero detalės“.

Tenka tik apgailestauti, kad modulinio mokymosi programos buvo pakeistos, taip neliko suaugusiųjų neformaliojo švietimo gimnazijoje. Liko tik geri prisiminimai...

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise