Kategorija: Mes galim

Andrius – Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos abiturientas. Jo kasdienybė – lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, matematikos, fizikos, informacinių technologijų pamokos aukščiausiu A kursu, keturi mokomųjų dalykų moduliai bei istorija, tikyba, stalo tenisas ir muzika. Tai 34 pamokos mokykloje, namuose – namų darbai. Krūvis – didžiulis! Bet Andriui jis ne per didelis. Jis ne tik randa laiko pomėgiams, bet jo pomėgiai yra pavydžiai įdomūs - nuo muzikos iki kelionių!

Danutė Liutkevičienė

Muzika

Nuo šešerių pradėjau lankyti muzikos mokyklą: grojau fleita, saksofonu. Su Elektrėnų meno mokykla garsinome savo kraštą respublikiniuose konkursuose, taip pat dalyvavome ir vietiniuose renginiuose. Baigęs Elektrėnų meno mokyklą, instrumento nepadėjau į šalį - groju su Elektrėnų ,,Versmės” gimnazijos mokytojo Arūno Pliskausko mokinių grupele.

Andrius Simankovas didžėjusDidžėjus
 

Visai atsitiktinai išbandžiau didžėjaus darbą - tiesiog atsisėdau prie kompiuterio ir DJ kontrolerio pulto, maišydavau dainas tarpusavyje, keisdavau tempą, kartais įterpdavau ar pridėdavau melodiją. Mano kolega – Dalius Šalna, kuris dirba su aparatūra. Esame komanda! Padedant Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokyklos vadovui Valdui Škadauskui, nuo 2018 Elektrėnų Ledo rūmuose rengiame diskotekas ant ledo, kuriose dalyvauja iki 200 žmonių. Darbų yra be galo daug: savaitgaliniai renginiai, pokalbiai radijo laidose, vasario 4 dieną skrendame į Londoną filmuoti muzikinio video klipo, domimės naujausiomis muzikos technologijomis (bandome 360 laipsnių erdvinio garso sistemas, renginiuose stengiamės naudoti aukštos kokybės garso kolonėles bei LED šviestuvus ir kt.)

Kelionės

Andrius Simankovaa DubajusDubajus

 

Pirmasis mano skrydis lėktuvu buvo 2006 metais, man buvo lygiai šešeri, kai su šeima skridome į Berlyną. Dabar keliauju su draugais arba šeima, kartais vienas, tačiau keliones detales nuo A iki Z planuoju pats. Įsimintiniausios vietos – Dubajus (Jungtiniai Arabų Emyratai), Sandgerdi (Islandija) ir Funšalis (Madeira). Dubajuje pasijunti kaip XXII amžiuje. Traukiniai be mašinistų, oro taksi, aukšti pastatai, prabangūs viešbučiai ir be galo didelis karštis, kuris vietomis pakyla iki 50 laipsnių. Neišdildomą įspūdį paliko Sandgerdi miestas Islandijoje - patiko nuostabūs gamtos peizažai, geizeriai, kriokliai ir be galo stiprūs vėjai, kurie čia siekia net 65 km/h. Vykstant į šią šalį reikia priprasti prie dienos ilgumo, kuris čia žiemos sezonu - 4 val. Skėčių čia nereikia, nes pakilus vėjui, kuris čia atsiranda labai netikėtai, tiesiog jį sulaužys. Funšalis sužavėjo kalnais, levandų takais ir kriokliu, kurio vanduo krinta tiesiai ant automobilio. Labai patiko švelnus klimatas, kuris yra visus metus apie +25. Pietinėje šalies pusėje lyja vos 10 dienų per metus, o šiaurinėje pusėje lietus ir debesuotumas pasitaiko dažniau. Ši sala turi vieną iš pavojingiausių oro uostų pasaulyje: dažni dideli vėjai, nusileidimo takas ant tilto, likus 3-5 minutėms iki tūpimo - 180 laipsnių posūkis... Čia skristi pilotams yra leidžiama tik išklausius papildomus kursus bei pasitobulinus su skrydžio treniruokliu. Šiuolaikiniai lėktuvai turi galimybę nutūpti autopilotu, kai matomumas yra net 0-50 metrų ar vėjas yra stiprus, tačiau šis oro uostas negali priimti lėktuvų, besileidžiančių autopilotu, todėl leidžiamasi lėktuvą valdant rankomis - keleiviai turi pasitikėti pilotu.

Andrius Simankovas matuojasi piloto profesiją„Matuojasi“ piloto profesiją

Nuo 2017 ore esu išbuvęs 137 val. Tai 66 skrydžiai, kurių bendras ilgis yra 80189 km. - tai du kartai aplink Žemę. Esu aplankęs 13% pasaulio ir 66% Europos. Matyt, kelionės paskatino mane domėtis aviacija. Nuo 2016 vykstu į seminarus BAA (Baltic Aviation Academy), kur diskutuojame apie piloto ir skrydžio palydovo profesijas, kurios man yra labai artimos. Dar nesu tvirtai apsisprendęs dėl aviacijos, dabar noriu kuo geriau išlaikyti egzaminus.

Mano dienotvarkė

Dažnai sulaukiu klausimų, kaip pavyksta spėti į mokyklą, paruošti pamokas, pagroti renginyje ir dar keliauti? Atsakymas labai paprastas - reikia planuoti savo laiką.

 

Andrius Simankovas, Elektrėnų „Versmės“ gimnazija, 4a klasė