,,Jei žemėje yra stebuklų, tai jie vyksta teatre,- tai K. Stanislavskio mintis, kuri paskatino mus papasakoti, kas vyko mūsų gimnazijoje balandžio 24 - 25 dienomis. Ogi teatrofestivalis ,,Felicija-2015“. Kaip teigė viešnia iš ,,Elektrėnų kronikos“ redakcijos, ,,tai renginys, žinomas visuose Elektrėnuose“. Tai renginys, susilaukęs tiek norinčių jį pamatyti, kad trūko vietų ,,Versmės“ gimnazijos aktų salėje. Kokie stebuklai turi vykti mokykloje, kad į ją veržtųsi mokiniai, jų tėveliai, draugai, buvę mokyklos abiturientai, noriai ateitų kaimynai iš ,,Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos? Iš anksto žinojome, kad  15 gimnazijos klasių ir 3 grupės  ruošia po  spektaklį, kurį vaidins ,,Felicijoje”. Suprantama, kad tai viliojanti žinutė, kviečianti pasmalsauti, o ką, kas, kaip  vaidins. Festivalis prasidėjo teatralizuota eisena, kurioje dalyvavo visi artistai, pasipuošę įspūdingais kostiumais, Elektrėnų baikeriai bei Aurelijos Čygaitės tėtis su įspūdingu retro automobiliu. Festivalio šauklė Augutė Liutkevičienė savo entuziastingais šūkiais žadino eisenos dalyvių meilę „Felicijai“.

Festivalis prasidėjo iškilmingu atidarymu, kurio vedėjai žavūs, iškalbingi gimnazistai- Giedrius Petkevičius (3m kl.) ir Miglė Pranckevičiūtė (3m). Dalyvavo Lietuvos teatro ir kino aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis,. Jis pasakojo apie savo laikų mokyklinį teatrą, apie spektaklį, kuriame turėjo atliko pagrindinio veikėjo vaidmenį, bet  spektaklis sėkmingai įvyko be pagrindinio veikėjo, kuris neatvyko (dėl pateisinamos priežasties). Nuščiuvę klausėmės aktoriaus dainų, o vieną, tą, apie varlę, išmokė dainuoti visą salę. Pasveikinti festivalio atvyko ir Elektrėnų savivaldybės meras K. Vaitukaitis, tiesa, ne tuščiomis, o su vertingomis dovanomis. Po pertraukos, smagiai praleistos gimnazijos valgykloje- kavinėje, prasidėjo penktadienio I dalies pasirodymai. Savo spektaklius rodė devynios klasės (3d,4d,4e,2e,4c). Po dar vienos  pertraukėlės vyko II festivalio dalies pasirodymai, vaidino  keturios klasės (3a,3m,2a, 1e) ir 4-okų teatras. Žiūrėti spektaklius buvo įdomu, nes kiekvienas pasakojo skirtingas istorijas, kėlė aktualias problemas- nebūtume pamatę savo akimis, nepatikėtume, kad taip mąsto mūsų bendramoksliai, kad jie tokie išradingi ir gabūs.

Antroji festivalio diena irgi prasidėjo iškilmingu atidarymu, kuriame dalyvavo aktorius Ramūnas Cicėnas, kuris maloniai bendravo su publika ir atsakė į klausimus.

Antroji diena buvo panaši į pirmąją tik tuo, kad pasirodymai padalinti į dvi dalis, o visa kita originalu ir nepakartojama. Šeštadienį I dalyje savo spektaklius rodė keturios klasės (3b,1a,1b,1d) ir 3-okų teatras. Po pertraukėlės žiūrėjome 4b,2c klasių  ir skaitovų būrelio spektaklius. Visi spektakliai buvo įsimintini, jie džiugino originalumu, literatūros išmanymu, mintimis apie gyvenimą, Lietuvos politinio gyvenimo aktualijų išmanymu, režisierių ir artistų meistriškumu, dekoracijomis, jumoru.  

Kai pasibaigė spektakliai, kompetentinga komisija, kurią sudarė buvę mūsų mokiniai, patys dar neseniai dalyvavę ,,Felicijoje“,  turėjo nuspręsti, ką ir už ką apdovanoti. Susirinkusiems į festivalio uždarymą mokytoja E. Kasperavičienė, šio renginio sumanytoja ir organizatorė, užsiminė, kad į ceremoniją atvyko svečių iš užsienio. Scenoje pasirodė grupė ,,Boney M.“ Po jų pasirodė puošnios ,,O lia lia babytės“, sužavėjusios publiką, kuri atsistojusi skandavo: ,,Pakartoti, pakartoti!!!”. Teko babytėms tenkinti žiūrovų prašymą ir dainą pakartoti. Tada scenoje pasirodė muškietininkai, pasipuošę tradicine šventine apranga, lydimi elegantiškų damų. Visus minėtus vaidmenis kūrė mūsų gimnazijos mokytojai- buvo žavingas reginys. Mokytojų muškietininkų gretą papildė buvę mūsų abiturientai- Eividas Žemaitaitis, Karolis Kasperavičius, Justinas Alimas. Mokytoja E. Kasperavičienė paskelbė komisijos sprendimą  ir apdovanojo geriausius iš geriausiųjų:

 • Įspūdingas dekoracijas ,,Dainuojantys lietuje“, 3d
 • Masines scenas  ,,Moterys meluoja geriau?“, 4-okų teatras
 • Puikų literatūros pasikartojimą ,,Bibliotekoje“, 3b
 • Sąžinės balsą  ,,Žvaigždžių lietus“,4b
 • Nesuvaidintas emocijas ,,Susitiksim viršuje“, 4d
 • Kūrybinius ieškojimus  ,,Meilė užrištomis rankomis“, 3a
 • ,,Felicijos“ debiutą ,,Jūratė ir Kastytis“, 1a
 • Politinę drąsą  ,,Politikų debiutai“, 2c
 • Nuotaikingiausią spektaklį ,,Kapyš“, 4e
 • Nepaliaujamą meksikietiškų vertybių puoselėjimą ,,Lakuotos grindys“, 3m
 • Už simboliką ,,Būti žmogumi“, 1b
 • Kostiumus ,,Gėlių vaikai“, 2e
 • Ką pasėsi, tą ir pjausi ,,Tinginys Jonas“, 2a
 • Aktorių meistriškumą ,,Nepavykę pasimatymai“, 3-okų teatras
 • Temos aktualumą   ,,Penkiasdešimt  kamufliažo atspalvių“, 4c
 • Spektaklio estetiką ,,Raudonkepuraitė“, 1d
 • Naujo žanro panaudojimą ,,Felicijoje“  ,,Septynios siaubo dienos“
 • Geriausią ,,Felicijos“ spektaklį ,,Mama, aš mirštu“, skaitovų būrelis.

 Apdovanoti artistai už geriausiai sukurtą vaidmenį:

už  pagrindinį vyro vaidmenį  Steponas Davidavičius,

už  pagrindinį moters vaidmenį Marija Narkauskaitė,

už  antraeilį vyro vaidmenį  Matas Minkevičius,

už antraeilį moters vaidmenį  Justė Morkūnaitė,

už geriausią gyvą dekoraciją  Viktorija Diatkina

Po apdovanojimų visi dalyviai rinkosi valgykoje- kavinėje, kur gimnazijos direktorius Egidijus Kontrimas  dėkojo visiems, šįmet  dalyvavusiems festivalyje, ypač klasių vadovams, padėjusiems mokiniams paruošti spektaklius, ir mokytojams, vaidinusiems per uždarymo ceremoniją. Šios padėkos palydėtos pritarimo plojimais. Viską vainikavo didžiulis tortas bei gimnazijos direktoriaus vaišės, skirtos festivalio dalyviams.  

Džiaugdamiesi gražia švente, ,,Versmės‘ gimnazijos mokytojai dėkoja rėmėjai p. Laimai Subačienei,  Elektrėnų proginių suknelių nuomos salono ,,Vakaro žvaigždė“ savininkei už paramą. 1b klasės mokiniai ir auklėtoja Ramunė Šarapienė dėkoja Svetlanai Grigorjevai (UAB ,,Kaefer”) už kostiumus.

 Sudie, Felicija! Iki susitikimo, Felicija!

,,Versmės“ jaunieji žurnalistai

Straipsnelyje panaudotos Manto Petrausko nuotraukos.

Daugiau nuotraukų rasite Džiuginto Telinskio albume  foto30

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise