Skelbimai

ES infrastruktūriniai projektai

Bendruomenei

KVIEČIAME MOKYTIS ELEKTRĖNŲ „VERSMĖS“ GIMNAZIJOJE

Š. m. gegužės 19 d. 17.00 val. visus Elektrėnų „Ąžuolyno“ ir Kietaviškių progimnazijų 8 klasių mokinius bei jų Tėvelius kviečiame dalyvauti Atvirų durų dienos renginyje Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje.

versme22

Dienotvarkė:

1. Dėl gimnazijos pristatymo

(gimnazijos direktorius Egidijus Kontrimas).

1. Dėl ugdymo(si) sąlygų 1 klasėje, dokumentų pateikimo, klasių formavimo, pirmokų adaptacijos

(direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Levickaitė).

1. Ekskursija po gimnaziją.

Daugiau informacijos apie gimnaziją galite rasti  svetainėje: http://www.versme.elektrenai.lm.lt

arba atvykus į gimnaziją (Elektrėnai, Saulės g. 30)

Technologijų pamokos nuotoliniu būdu – galimybė turiningai praleisti laiką karantine

Gimnazija gyvena neįprastai: koridoriai tušti ir tylūs, internetas apkrautas, virtualios klasės ūžia kaip bičių aviliai.

Organizuojant pamokas nuotoliniu būdu prireikia daugiau laiko pasiruošti pamokoms (tobulinti pamokos turinį), bendrauti su mokiniais (analizuoti atliktas užduotis, komentuoti jas, pateikti rekomendacijas ir grįžtamąjį ryšį). Darbo mokytojams padaugėjo. Mokiniams padaugėjo klausimų, problemų, iššūkių. Tikrai sunku įsitraukti į naują veiklą.

Kaip apklausoje nurodė gimnazistai, sunkiausia per matematikos, gamtos mokslų, lietuvių kalbos ir literatūros pamokas. Kiekviena pamoka ir kiekviena skirta užduotis mokiniui naujas iššūkis. Labai padaugėjo savarankiško darbo. Lengviau ir įdomiau, kaip teigia mokiniai, per menų ir technologijų pamokas.

Jei siela trokšta kurti, technologijų pamokos tampa atgaiva. Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokytojai Vygintė Vaišvilienė ir Henrikas Vaišvila pateikia keleto pamokų užduotis, kuriomis gali pasinaudoti ir „Elektrėnų žinių“ skaitytojai, gyvendami karantino rutinoje.

Danutė Liutkevičienė

Arbatos maišelių dekoravimas

Arbatos maišelius galima panaudoti įvairiems darbeliams sukurti. Tai gali būti atvirukai, knygos skirtukas arba paveikslėlis ant sienos.

Rekomenduojamos medžiagos, įrankiai:

• Panaudoti arbatos maišeliai.
  • Markeriai, dažai.
  • Džiovinti augalai.
  • Siūlai, medžiagų skiautės, nėriniai.
  • Storesnis popierius (atvirutės, knygos skirtuko pagrindui).

Darbo eiga:

• Panaudotus arbatos maišelius išdžiovinti tiek, kad būtų truputį drėgni – taip bus lengviau juos išardyti.
  • Maišelius atsargiai išardyti – ištraukti siūlą, atsargiai išardyti maišelio siūlę ir išberti arbatžoles. Jei reikia, likučius nuvalyti švelniu teptuku.
  • Maišelius galima dekoruoti arba išardytus, arba neišardžius siūlės.
  • Dekoravimui galima naudoti įvairius dažus (akvarelę, guašą, akrilą), įvairių spalvų markerius.
  • Galime maišelius siuvinėti paprastais ar blizgančiais siūlais. Siuvinėjant galima panaudoti ir įvairias medžiagų ar nėrinių skiauteles (tik nelabai storas). Siuvinėjimą galima derinti su piešiniais. Jeigu turite, galite panaudoti antspaudukus.
  • Galima naudoti ir džiovintus augalus – gėles, šakeles, lapelius. Juos derinkite su popieriaus aplikacijomis (pvz. ant medžio šakelės patupdykite iš popieriaus iškirptą paukštelį), su pieštomis detalėmis (taškeliais, linijomis ir kt.)

Vygintė Vaišvilienė

Kiaušinių ridenimo lovelis

Pirmasis sekmadienis po Velykų vadinamas Atvelykiu. Dar kitaip Atvelykis vadinamas vaikų Velykomis (Velykėlėmis). Atvelykis - puiki proga paridenti kiaušinius pačių pagamintu loveliu.

Rekomenduojamos medžiagos:

• Kartonas (gali būti naudojamos siuntinių ar maisto prekių parduotuvėje prekių fasavimui skirtos dėžės);
  • pva klijai („Lipalas“);

Darbo eiga:

• Atpjauname kartono dėžės lygesnę, švaresnę dalį.
  • Iš kartono dalies aštriu peiliuku išpjauname (ar iškerpame žirklėmis) 3 skirtingo dydžio stačiakampius. Nuo šių stačiakampių dydžio priklausys lovelio ilgis ir aukštis (pvz., gali būti didžiausias 400x120 mm; mažesnis 350x110 mm; mažiausias 320x 100 mm).
  • Pjauname kartono stačiakampius įstrižai, kad gautume trikampius. Reikės 5 trikampių (mažiausi per vidurį, didžiausi iš išorės).
  • Išpjauname 8 mažus stačiakampius (100x30 mm), 8 kvadratėlius (30x30 mm). Šios detalės bus naudojamos kaip tarpinės tarp trikampių. Lipalu priklijuojame mažas stačiakampes detales prie trikampio šonų. Prie didžiausių išorinių trikampių detales klijuojame tik iš vienos (vidinės) pusės.
  • Suklijuojame trikampius tarpusavyje.
  • Išmatuojame lovelio plotį ir aukštį (iš galinės pusės). Pagal šiuos matmenis išpjauname nugarėlę ir ją priklijuojame.
  • Iš kartono likučių pasigaminame detales lovelio dekoravimui. Kad kartono juostelė atrodytų dekoratyviai, turime nulupti jo vieną sluoksnį. Kad jis geriau luptųsi, jį sudrėkiname. Iš paruoštų juostelių galime susukti įvairių formų detales. Dekoro detales klijuojame lipalu.

Henrikas Vaišvila

Karjeros planavimas